BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

0 - 18 Yaş Aile Eğitimi Kurs Eğiticisi Yetiştirme Programı Başladı

0 - 18 Yaş Aile Eğitimi Kurs Eğiticisi Yetiştirme Programı Başladı

    Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından ebeveynlerin ‘anne-babalık becerilerinin geliştirilmesi ve böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanmasını sağlamak´ hedefiyle tüm Türkiye’de yürütülmekte olan Aile Eğitimi Programı kapsamında 29 Ağustos - 9 Eylül tarihleri arasında Bilecik Merkez Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Aile Eğitimi (0-18 Yaş) Eğitici Eğitimi (Formatör) Kursu başladı. Eğitime Bilecik merkez ve ilçelerinden okul öncesi, sınıf öğretmeni ve rehber öğretmenlerden oluşan 44 öğretmen katılıyor. Eğitimi alan öğretmenlerimiz edindikleri bilgi ve tecrübeleri öğrenci velileriyle paylaşarak bazı sorunların çözümüne katkı sağlayacaklar.

   Programın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, aile eğitiminin öğrenci başarısını doğrudan etkilediğini belirterek, bu eğitim programını bu anlamda çok önemsediklerini söyledi. Belki çok iyi bir öğretmenlik eğitimi aldığımızı, belki iyi bir öğretmen olduğumuzu ama annelik babalık konusunda kendi çocuklarımıza karşı bazen yetersiz kaldığımızı belirtti. Bu eğitimler sayesinde ailedeki bazı sorunlar dolayısıyla başarısız olan çocukların elinden tutulmuş olacağını ve evdeki sorunları çözülen çocukların derslerinde ve hayatta daha başarılı olacaklarını söyledi.

   Programın açılışına katılan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürü Aydın KUYUMCU, kendisinin de Tarih öğretmeni olduğunu, Bilecik´in üç kıtaya hükmeden çınarın yetiştiği yer olduğunu, bu yüzden burada bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Daha önce bu eğitimi alan 24 kişi ile Bilecik´in Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu söyleyen KUYUMCU, şimdi bu kadroya 44 kişinin daha katıldığını belirtti. Program hakkında bilgi veren Aydın KUYUMCU, 0-3 yaş, 3-6 yaş, 7-11 yaş ve 12-18 yaş olmak üzere eğitimin kategorilere ayrıldığını söyledi. KUYUMCU şöyle devam etti:

 

   "Çocuklarımız bizim için hem emanet hem de imtihandır. Onları en iyi, en doğru şekilde yetiştirmek boynumuzun borcudur.Burada gerçekleştirilen bu eğitim faaliyeti, kelebek etkisiyle tüm yurdu olumu anlamda saracaktır. Deniz yıldızı hikayesinde olduğu gibi belki birkaç çocuk için bile olsa bazı hayatlara dokunma şansımız olacaktır. Bilecik´te Şeyh Edebali´nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." sözü kulaklarımızda çınlamaktadır. Eğitime katılan öğretmenlerimiz tatillerinden fedakarlık etmişlerdir, kendilerine teşekkür ediyorum. Eğitim programının başarılı ve yararlı olmasını diliyorum."

29-08-201629-08-201629-08-201629-08-201629-08-201629-08-201629-08-201629-08-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.