BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2013-2014 Yılı, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Sunumu Yapıldı.

2013-2014 Yılı, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Sunumu Yapıldı.

2013-2014 Yılı, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Sunumu Yapıldı.2013-2014 Yılı, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Sunumu Yapıldı.2013-2014 Yılı, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Sunumu Yapıldı.

 

İlimiz genelinde 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı kapsamında, yıl boyunca gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin sunumu yapıldı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, ilgili Kurumların temsilcileri ile Okul ve Kurum Yöneticileri katıldı. Toplantı Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürü Erdoğan KABA’nın açılış konuşması ile başladı. Şube Müdürü ERDOĞAN KABA konuşmasında; 31 Ağustos 2014 tarihi itibarı ile gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenme çalışmaları hakkında sunumlar yapılacağını, bu sunumlar üzerinden yapılanları ve yapılacakları istişare edeceklerini, amaçlarının; ulaşılabilecek en son vatandaşımıza ulaşarak, eğitim ve hizmetlerden haberdar ederek faydalanılma oranının en yüksek seviyelere çıkartmayı sağlamak olduğunu söyledi.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Uygar AVCI, sayısal verilere dayalı sunum eşliğinde verilen kurslar ve katılımcılar hakkında bilgiler aktardı. Daha sonra söz alan Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY; yapılan çalışmalardan dolayı ilgili tüm personele ve katılımcılara teşekkür ederek, “Halk Eğitim Kurslarına katılım sayılarına baktığımızda, 200.000 nüfuslu bir İlde 38.000 kişinin halk eğitim kurslarına katılması %20 lik bir orana tekabül ediyor, bu güzel bir rakam. Ancak genel ve mesleki kursların yanında, aile eğitiminin günümüzde çok önem arz ediyor. Bundan dolayı Sayın Valimizin direktifi ile ailenin güçlendirilmesine yönelik komisyon oluşturuldu. Günümüzde ailevi problemlerin, boşanmaların, uyuşturucu kullanımının arttığını hep beraber müşahede ediyoruz ve bu manada Halk Eğitim Merkezlerimize çok iş düşüyor” dedi. “Ayrıca yaşlı bakım ve engelli bakım kurslarının önem arz ettiğini belirterek, yaşlanan bir nüfusa sahip olmamız sebebiyle yakın gelecekte bu tip eğitimlerin ihtiyaç olacağını ve iyi eğitilmiş aile bireylerinin yaşlı büyüklerine daha iyi hizmet edebileceğini” söyledi. Aynı şekilde engelli bakımına da dikkat çeken Vali Yardımcısı GÜNEY, nüfusumuzun % 10’unun engelli olmasından hareketle, bu konuda Halk Eğitim Merkezlerine büyük iş düştüğünü belirtti.

 

Karşılıklı soru-cevap kısmından sonra Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK söz alarak, “Kurumlar arası işbirliğine önem verdiklerini, onların fikirlerinin önemli olduğunu ve açılmasını istedikleri kurs varsa bildirmelerini” söyledi ve toplantı sona erdi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.