BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Ders Zili Çaldı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı, İlköğretim Haftası coşkuyla ve heyecanla kutlanıyor.
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Ders Zili Çaldı.

             2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.   2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Ders Zili Çaldı.     2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.    2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.   2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.   2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.    2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.             2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.   2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.     2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.    2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.   2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.   2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.    2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.             2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.   2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.     2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.    2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı.                                            

 

           

            İlköğretim Haftası kutlamaları, Merkez Okul ve Kurum Müdürlerinin ve öğrencilerin katılımı ile,  Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Merkez 700.Yıl İlkokulu/Ortaokulunda düzenlenen törene geçildi. Törene; Vali Ahmet Hamdi NAYİR, Vali Yardımcısı Süleyman DENİZ,  Belediye Başkanı Selim YAĞCI, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil YAŞAR, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi ÖZCAN, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Alper SIR, Merkez İlçe Okul/Kurum Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.  Ayrıca, İlköğretim Haftası münasebetiyle Milli Eğitim Bakanlığımızı temsilen İlimize teşrif eden Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul GEÇGİL, kutlama programlarına katıldı.

 

            Açılış programında; öğrenciler adına yapılan konuşmanın ardından, Okul Müdürü Adem AYDIN’ın konuşması ve Bakanlığımız Daire Başkanı Ertuğrul GEÇGİL’in konuşmalarından sonra kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK, sözlerine öğrenci, öğretmen ve velilerimizin İlköğretim Haftasını kutlayarak başladı ve şöyle devam etti;

 

“Bugün hepimiz, yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Bizler ilk emri “Oku” olan, beşikten mezara kadar eğitimi ve öğrenmeyi vazife bilen bir kültürün mirasçılarıyız.

 

             Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır. İnsanlık ilimle kıtalar aşmış, deniz, okyanus aşırı yerlere ulaşmış, bir taraftan hücrenin inceliklerine vakıf olurken diğer taraftan uzayın derinliklerine yelken açmıştır.

 

              İlim, irfan, bilgi ve teknoloji meşalesini taşıyacak yarının neslini yetiştirirken metodumuz; bilgi aktarmak değil, Büyük önderin belirttiği gibi, “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmek, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek ve öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimizdir.

 

               Değerli öğretmenlerimizin de, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştiren, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması; yöneticilerin ise öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentileri bakanlığımızın politikalarıyla örtüşen, vizyonu ve ufku açık, öğretim programlarının başarısı için alandaki ihtiyaca göre yönetim anlayışı geliştiren kişiler olması hedefimiz ve beklentimizdir.” dedi.

 

Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR ise konuşmasında; 2300 öğretmenin ve 33 bin 921 bin öğrencinin eğitim öğretime başladığını anımsatarak, sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılının geçmesi temennisinde bulundu.

 

Eğitimin çok yönlü taraflarının bulunduğunu ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:

 

"Başarmak zorunda olduğumuz en önemli unsurlardan biri her yönüyle yetişmiş kişilerle eğitim düzenini kurabilmektir. Eğer ilköğretimde bunu başaramamışsak orta öğrenimde ve yüksek öğrenimde aynı başarısızlığın devamı olan zincirler meydana gelmektedir. Eğitim sistemimizin üç paydaşı, ortağı, sorumlusu ve görevlisi var. Bunlar öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz. Her birine ayrı ayrı düşen görevler ve sorumluluklar var. Başarı için bu üç kanalında başarılı olması, üç kanala düşen görevin de hakkıyla yerine getirilmesi gerekir. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz üzerine düşeni yaptıktan sonra biz geleceğimize daha da umutlu ve huzurlu bakacağız. Bugün ülke genelinde 16 milyon öğrencimiz okullarıyla buluştu. Bizimde 157 okulumuzda 33 bin 921 öğrencimiz okullarıyla buluştu. Düne kadar sessiz, hüzünlü olan okul bahçelerimiz, bugün bu temiz ve masum yavrularımızla bir çiçek bahçesini andırmaya başladı. 2014-2015 eğitim öğretim yılında da üzerine görev düşen her bir birimin, kurumun, ferdin eğitim için yapacağı fedakarlığı sonuna kadar yaparak, ülkemize ve milletimize olan borcunu sonuna kadar yerine getirip, bu öğretim yılını da başarıyla tamamlamaktır." Dedi.

 

 Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Tören, 8. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine "Hoş geldin çiçeği" vermesi ve halk oyunları gösterilerinin ardından, protokol üyeleri ve misafirlerin sınıfları  gezerek öğrencilere başarılar dlilemesiyle son buldu.

 

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.