BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Kuru Üzüm Dağıtım Töreni Atatürk İlkokulunda Yapıldı.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Kuru Üzüm Dağıtım Töreni Atatürk İlkokulunda Yapıldı.

17-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-201617-05-2016

   Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,Sağlık Bakanlığı ve Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen; Anaokulu, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla kuru üzüm dağıtım töreni Bilecik Atatürk İlköğretim okulunda gerçekleşti.

   Bilecik Atatürk İlköğretim okulunda gerçekleşen “Okullarda Kuru Üzüm” dağıtım programına; İl Milli Eğitimi Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, İl Halk Sağlı Müdürü Ömer BALCI, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Temsilcisi İbrahim COŞKUN, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Bektaş UÇKUN, okul müdürü ve öğretmenler katıldı.

   İl genelinde 13 bin 400 öğrencinin anasınıfı ve ilkokul olmak üzere bugünden itibaren kuru üzümlerini almaya başladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK,”İnşallah okullar tatil oluncaya kadar da haftada 1 gün perşembe günleri öğrencilerimize kuru üzümlerimizi ikram edeceğiz. Öğretmenlerin gözetiminde onlarla sağlıklı bir şekilde bu kuru üzümlerimizi tüketecekler. Sağlık Bakanlığımıza, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımızı ve böyle güzel faydalı bir projede ortak oldukları için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

     İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, Okullarda Kuru üzüm projesinin 3 bakanlığın düzenlediği güzel bir proje olduğunu vurgulayarak, “daha önce süt projesi 4 yıl önce uygulandı ve uygulanmaya devam ediyor buna kuru üzüm de eklendi umarım ileriki yıllarda fındıkta eklenir diye ben buradan belirteyim inşallah öğrencilerimizin hem bedensel hem fiziksel hem de ruhsal yönden güçlü ve sağlıklı yetişmelerine katkı sağlayacak bir projedir. Onun içinde bu projeyi düşünenleri ve uygulayanları da gerçekten tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.” dedi.

    İl Halk Sağlı Müdürü Ömer BALCI ise Okullarda kuru üzüm projesi ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Bu kurumlar arası birlikte yapılan bir proje olması güzel bir dayanışma örneği bunu bu açıdan önemsiyorum. İkinci açıdan da sağlıklı yaşam kültürünün oluşturulması yerleştirilmesi adına çocuk yaştaki çocuklarımızdan başlayıp sağlıklı beslenmeye teşvik etmek, hareketli yaşamı önermek ve mutlu olmalarını sağlamak için önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı bakanlıklarımıza, büyüklerimize ve ilde de bu projeye destek ve katkı veren sayın müdürlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

  


   

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.