BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çocuklarımız Doyasıya Eğlendiler.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95.yılı Bilecik’te gururla ve heyecanla kutlandı.

Kutlama programının ilk bölümü saat 10.00’da Valilik tören alanında yapıldı. Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK’ın Atatürk büstüne Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile son buldu ve kutlamalar Şeyh Edebalı Kültür ve Kongre Merkezinde devam etti.

Kültür ve Kongre Merkezindeki kutlama programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlandı. Ardından Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK bir konuşma yaptı. Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK konuşmasında;

“ Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95.Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanı ile kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha, sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve O’nun ‘milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ ön görüsü ile 23 Nisan 1920 de, Ankara’da tutuşturulan bağımsızlık meşalesi Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırmıştı. Bu şahlanış; birlik beraberlik içerisinde milli mücadele şahlanışıydı, kurtuluş savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesi ile zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusu ile gönülleri tutuşan bu millet, birlik ve beraberlik içerisinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini bütün dünyaya göstermiştir. Sevgiye, barışa, dostluğa kardeşliğe, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan sevinç ve gururla kutladığımız, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklarımıza adadığımız sevgi ve güvenin göstergesidir. Bu bayram, dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçmiştir. Millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisanlarda, tüm dünya çocukları ile ulusal egemenlik ve sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocukları ile birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duyuyoruz. Ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın geleceği ve barışa katkısı açısından büyük önem taşıyan 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her geçen yıl daha coşkuyla heyecanla ve sevinçle kutlarken geleceğimizin güvencesi olan sevgili yavrularımızın en donanımlı şekilde yetişmesi için gereken gayret ve çabayı sarf etmekteyiz.

    Sevgili öğrencilerimiz, her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran düşünen, soran, sorgulayan, gündemi değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış kendine güvene bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun.

   Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi,  gazilerimizi saygı şükran ve minnetle anıyor başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor ve saygılar sunuyorum” dedi.

   Daha sonra öğrencilerimizin şiirler okuması ve halkoyunları gösterisinin ardından kaşıkla yumurta taşıma ve çuvalla koşu yarışları düzenlendi.

 

   Protokol üyelerinin İl genelinde başarılı olan sporcular ve satranç yarışmasında dereceye giren öğrencilere madalyalarını verip hatıra fotoğrafı çektirmesi ile kutlama programı son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.