BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Başladı.

23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Başladı.

22-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-2016

 

Bilecik´te Valilik ve çeşitli kurumlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında temsili olarak ilköğretim okulu öğrencilerine bırakıldı.

   Etkinlik kapsamındaki ilk devir teslimde Vali Ahmet Hamdi NAYİR, makamını Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Irmak İŞGÜZAR´a devretti. 

Koltuğa oturan temsili Vali İŞGÜZAR, Bilecik´e ve milli eğitim teşkilatına yapmış olduğu hizmetler ve çalışmalardan dolayı Vali NAYİR´a teşekkür etti. 

   Daha sonra Vali Nayir´dan ilin sorunları, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK´tan da Bilecik´in TEOG ve YGS başarısı hakkında bilgi alan temsili Vali İŞGÜZAR, okulların eksiklerinin tamamlanması talimatı verirken Emniyet Müdür Vekili Hicri GÖRGÜN´ü arayarak, okullarda alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgi aldı.

Vali NAYİR´in, okulların ve öğrencilerin sorunlarının çözümü ile ilin tanıtımı konusunda önemli çalışmalar yaptığını bildiren temsili Vali İŞGÜZAR, şöyle konuştu:

   "Bilecik tarihi açıdan önemli bir yere sahiptir. Osmanlı devletinin kurulduğu yerdir. Görevi devraldığım valilik görevinin büyük sorumluluğu olduğunu öğrendim. Vali amcamı ve Valilik görevini çok sevdim. Teslim aldığım görevin bir saat içerisinde zor olduğu kadar, insanların huzuru, güveni, mutlu olmaları ve rahat yaşamaları için çalışmanın da güzel ve mutluluk verici olduğunu hissettim." 

Vali NAYİR da temsili Vali İŞGÜZAR´ın valilik görevini layıkıyla yerine getirdiğini söyledi.  

   İl Valisinin asil görevinin kentin huzurunu, emniyetini, asayişini ve kamu düzenini sağlamasının yanında eğitim, sosyal, ekonomik ve kültürel konularda gelişmesi için tüm teşkilatıyla birlikte çalıştığını anlatan Vali NAYİR, şunları söyledi: 

   "Çocuklarımızın eğitim imkanlarını daha iyi ve kaliteli hale getirmek için çalışıyoruz. İlin tanıtımı noktasında önemli projelerimiz var. Önemli hizmetimiz, öğrencilerimizi yetiştirerek, geleceğimize hazırlayarak ülkemizin geleceğini daha emin ellerde görmek istiyoruz. Çocuklarımız iyi ve neşeli olduğu müddetçe bizler iyiyiz. Ama çocuklarımızı üzgün gördüğümüzde, bizlerde üzülüyoruz. Sizleri başarılı, konusuna ve derslerine hakim gördüğümüzde daha mutlu oluyoruz. Bilecikliler iyiyse, Bilecik´i yönetenler de iyi. Bizlerin görevi Bilecik´e en iyi hizmeti yapıp, halkın durumunu daha da iyileştirmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları olarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün emanetlerine sahip çıkıyoruz. Atatürk´ün emanetlerinden biri de bu bayramı çocuklara armağan etmesidir. Bizler de bu dönemlerden geçtik ve bundan sonra hizmeti geleceğimizin nesilleri olan çocuklarımıza bırakacağız."

    Vali NAYİR, temsili Vali İŞGÜZAR ile beraberindeki öğrencilere ve Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Zeki BAŞDEMİR ve öğretmen Seher UFACIK´a Bilecik´i tanıtıcı hediyeler verdi. 

     Benzer temsili devir törenleri kapsamında 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Malhun Hatun İlkokulu öğrencisi Ali Eren SARI´ya, Belediye Başkanlığını Pelitözü İlkokulu öğrencisi Furkan ÖZBEK´e ve Milli Eğitim Müdürlüğüne de Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencisi Feyza YILMAZ´a teslim edildi. Etkinliğe katılan yönetici öğretmen ve öğrencilerimize değişik hediyeler takdim edildi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.