BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Bilecikte 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı coşkuyla ve yoğun katılımla kutlandı.

24 Kasım 2019 Pazar günü saat 10:00'da Cumhuriyet Meydanı'nda İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK tarafından çelenk sunumu yapıldı. Çelenk sunma programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Öğretmenler günü kutlama programı kapsamında 25 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 15:00'da Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde ilimiz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nce hazırlanan kutlama programı gerçekleştirildi. Programa ilginin yoğun olduğu, salonun öğretmenlerimiz ve velilerce tamamen doldurulduğu gözlendi.

Programa Bilecik Valisi  Bilal ŞENTÜRK, Bilecik Milletvekili Selim YAĞCI, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet GÜRSES, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal AĞAOĞLU, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, İl Kurum Müdürleri, Bilecik İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Merkez İlçe Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Programın açılışında saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşması Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Arzu KESİCİ tarafından yapıldı. Arzu Kesici konuşmasında öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli, ölümsüz mesleği olduğunu ifade etti.  Konuşmasının devamında öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerek tarihimizden örnekler verdi.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan ÇELİK konuşmasında: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928'de Millet Mektepleri Baş Öğretmenliği'ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım, 1981 yılından itibaren ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmen bir insana, anne babadan sonra onun hayatına dokunan, onun geleceğini şekillendirmekte etkisi olan en değerli üçüncü kişidir. Okula yeni başlayan küçük öğrenciler anne babaya nasıl bakarsa bir öğretmene de şefkat ve güven içerisinde o bir çift gözle bakar. Bir öğretmende kendi evladına yakın bir hissiyatı, yakın bir sevgiyi öğrencisine karşı duyar." ifadelerini kullanarak öğretmenliğin bir gönül mesleği olduğunu belirtti.

"ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNE EHEMMİYET VEREN TOPLUMLAR VE MİLLETLER KENDİLERİNE EHEMMİYET VERMİŞLERDİR."

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK konuşmasının devamında: "Öğretmenlik mesleğine ehemmiyet veren toplumlar ve milletler kendilerine ehemmiyet vermişlerdir, geleceklerine ehemmiyet vermişlerdir, geleceklerini şekillendiren insanlara ehemmiyet vermişlerdir. Peygamber Efendimiz bir hadisinde:"Şüphesiz ben bir öğretici olarak gönderildim." diyerek öğretmek işinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca yine Mustafa Kemal Atatürk:" Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, onu biz kurduk, onu yükseltecek olan sizlersiniz." diyerek öğretmenlik mesleğine dem vurmuştur." ifadelerini kullandı. Konuşmasında öğretmenliğin önemine dair tarihimizden örnekler verdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik: "Bizde Mevlanalar yetişmesi için Şemslere, Fatihler yetişmesi için Akşemseddinlere, Osmanlar yetişmesi için Edebalilere, Mustafa Kemaller yetişmesi için de Mustafa'yı Mustafa Kemal yapan öğretmenlere ihtiyaç vardır." diyerek tarihimizin dönüm noktalarındaki ecdadımızı yetiştirenlerinde, öğretmenler olduğunu vurgulamıştır.

Bilecik Milletvekili Sayın Selim YAĞCI konuşmasında Öğretmenlerin Günü'nü kutlamıştır.

Bilecik Valisi Sayın Bilal ŞENTÜRK konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Konuşmasında eğitim faaliyetlerinin ve öğretmenlik mesleğinin önemi üzerinde durdu. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Ardından Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajı okundu .

Programda Türk Tarih Kurumu'nca hazırlanan öğretmenler günü konulu film gösterisi izlendi.

Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Bilecik Valisi Bilal ŞENTÜRK ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK ile yapılan röportajlar izlendi.

Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan sahne gösterisi izlendi.

2019 yılı içinde emekli olan öğretmenlere şeref belgeleri Bilecik Valisi Bilal ŞENTÜRK, Bilecik Milletvekili Selim YAĞCI ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK tarafından verildi.

Adaylığı kalkan öğretmenlerimizin, Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Arzu KESİCİ eşliğinde Yemin Töreni gerçekleştirildi.

Programda son olarak  Bilim Sanat Merkezi Müzik Öğretmeni Erol IŞIK tarafından "Uzun ince bir yoldayım." ve "Bahçe duvarından aştım da geldim." türküleri seslendirildi.

 

26-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.