BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenlendi.

        24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından tertip edilen kutlama programı 14.30´da Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. 15.00´da Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde başlayan anma programı yaklaşık iki saat sürdü. Milli Eğitim Müdürüm İsmail ALTINKAYNAK yaptığı açılış konuşmasında; “Öğretmenler günümüzün eğitim camiamız başta olmak üzere milletimize ve insanlığa hayırlar getirmesini dilerim. Bizler ilk emri "OKU" olan, beşikten mezara kadar eğitimi ve öğrenmeyi vazife bilen bir kültürün mirasçılarıyız. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı, çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır.

       Öğretmenler, hiç bir zaman yalnızca öğretmekle yükümlü kişiler değil, iyi, doğru, dürüst yaşamaya yönlendiren insanı sevmenin mutlu olmanın temel unsuru olduğunu benimseten, huzurlu ve barışık toplum inşasını gerçekleştiren kişilerdir. Mehmet Akif diyor ki; Muallim diyen olmak gerektirir imanlı edepli, sonra liyakatli, sonra vicdanlı. Bu anlayış ve bilinçte bir camia olarak medeniyet inşası çalışmasında her geçen gün bir öncesinden daha dolu ve daha verimli olabilmek arzusuyla hizmetimiz ve gayretimiz devam edecektir.

      Görevi başında şehit olan ve ahirete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz. Sözlerime son verirken öğretmenler günümüzü en samimi duygularla tebrik eder, hayırlara vesile olması dileklerimle saygılarımı sunarım.” dedi. ALTINKAYNAK´tan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR; eğitimin her ülke için, her millet için vazgeçilmez en önemli  koşulardan biri olduğunu belirterek, “Eğitimin lokomotifi ve kahramanları da öğretmenlerimiz. 1981 yılından beri 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Öğretmenlerimizi yılın her gününde anıyoruz her günde saygımızı şükran ifadelerimizle dile getiriyoruz. Ancak Mustafa Kemal Atatürk´e Baş Öğretmen unvanı verişinin yıl dönümleri olan 24 Kasımlarda da ayrıca daha farklı bir şekilde bu konuyu gündeme  getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlik kutsal bir meslek. Öğretmen sevginin timsali, öğretmen fedakarların timsali, öğretmen sabrın timsali. Başarısı geleceğimize yön verecek, geleceğimiz başarılı kılacak personel öğretmen. Dolayısıyla baş tacımız. Dileğimiz temennimiz sağlık ve sıhhat içerisinde öğretmenlerimizin nice 24 Kasımlara birlikte ulaşması. Bugün vesilesiyle başta şehit öğretmenlerimiz olarak ahirete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum. Hala görevi başında olan öğretmenlerimize ve emekli olan öğretmenlerimize sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum ve hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

     Konuşmaların ardından asaleti tasdiklenen öğretmenlerin yemin töreni ve emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi takdimiyle devam eden program müzik öğretmenlerinin konser havasında yaptığı müzik şöleniyle son buldu. Büyük beğeni toplayan programın ardından Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından Öğretmenler Günü anısına tertip edilen yemek ikramı ile sona erdi.

 

24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı24 Kasım Programı

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.