BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi Temsil Eden Öğretmenlerimiz Ankara’da Ağırlandı.

24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi Temsil Eden Öğretmenlerimiz Ankara’da Ağırlandı.

24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi Temsil Eden Öğretmenlerimiz Ankarada Ağırlandı.24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi Temsil Eden Öğretmenlerimiz Ankarada Ağırlandı.24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi Temsil Eden Öğretmenlerimiz Ankarada Ağırlandı.24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi Temsil Eden Öğretmenlerimiz Ankarada Ağırlandı.24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi Temsil Eden Öğretmenlerimiz Ankarada Ağırlandı.Funda AYDINFunda AYDINFunda AYDINFunda AYDIN

 

       24 Kasım Öğretmenler Gününde, İlimizi temsilen Harun YILDIRIM ve Funda AYDIN isimli öğretmenlerimiz, Ankara’da düzenlenen törenlere katıldı.

        Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapan Harun YILDIRIM ve Söğüt Ertuğrulgazi Ortaokulunda görev yapan Funda AYDIN’ın İlimizi temsilen katıldığı ziyaretler 23 Kasım 2014 pazar günü 81 İlden gelen 204 öğretmenle yapılan koordinasyon toplantısı ile başlayan faaliyetler; Tarihi Hamamönü Bölgesi, Ulucanlar Cezaevi, Hacı Bayram Veli Camisi ve Ankara Kalesinin gezilmesi ile devam etti.

         24 Kasım 2014 günü sabahı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI ile birlikte öğretmenlerimiz Anıtkabir’e çelenk konulmasından sonra, Bakanımız Nabi AVCI Bakanlık Binasında öğretmenlerimizi kabul ederek, öğretmenler gününü kutladı ve çeşitli hediyeler verdi. Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU´nun kabulu ve hediyeler vermesinin ardından, aynı gün Başkent Öğretmen Evinde düzenlenen kutlama törenine katılan öğretmenlerimizi, Ankara Güzel Sanatlar Lisesinin müzik dinletisinden sonra T.B.M.M. Başkan Vekili Sadık YAKUT öğretmenlerimizi kabul ettiler.

       24 Kasım akşamı Cumhurbaşkanlığı Sarayında 81 İlden gelen 204 öğretmenimizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Emine ERDOĞAN Hanımefendi ile birlikte verdikleri resepsiyonda ağırladılar. Davetli öğretmenlerle tek tek ilgilenen Cumhurbaşkanı, yaptığı konuşmasında;

       "Öğretmen dediğimizde aklımıza ilk önce aşk gelir, sevda gelir, fedakârlık gelir. Öğretmenlerimiz doğudan batıya, güneyden kuzeye ülkemizin her coğrafyasında, her ikliminde cansiperane gayret sarf ediyorlar. Bu memleketin çocuklarını ilimle, bilgiyle buluşturuyorlar. İnanın bu çaba sadece para için yapılmaz, yapılamaz. Onun için bir aşktır, onun için bir sevdadır. Sadece maddi gerekçelerle bu açıklanamaz. İçlerinde merhamet, vicdan, adalet duygusu olmayan milletinden, devletinden, insanından aldıklarını kat kat yine bu ülkenin çocuklarına aktarma kaygısı taşımayanlar, öğretmen olamaz." Dedi.

 

          Konuşmasında; değerler sistemine önem verilmesini isteyerek, “öğretmenin bir sözü öğrencilerin beyinlerinden önce kalplerine geçer” dedi. Eğitimin ihmalinin istikbalin ihmali olacağını anlatan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN,  öğrencilere özgüven aşılamalarını tavsiye ederken, onlara tarihiyle ne büyük bir mirasa sahip olduğunu anlatmalarını istedi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.