BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri Başladı

3. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri Başladı

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 3. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri, 11 Mayıs Perşembe Günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki açılış programıyla başladı. Açılışa Vali Yardımcımız Mustafa Kemal Özgün, Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesinden sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tanıtım Filmi izlendi. Ardından Şeyh Edebali Üniversitesi Kafkas Yöresi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sundu.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş programda yaptığı konuşmada öğrencilerimize rehberlik etmek, yol göstermek ve kendilerine uygun tercihler yapmalarına yardımcı olmak amacıyla Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günlerini düzenlediklerini ifade etti. Öğrencilerimizin hayatlarında önemli bir dönüm noktası olan üniversite eğitimine başlarken, ortaokullar için de lise eğitimine başlarken onlara bilinçli tercih yapmalarında yardımcı olmak istediklerini, yanlış yapılan  tercihlerin insan hayatını ömür boyu olumsuz etkileyeceğini dile getirdi. Bu aşamada okullarımızda “Tercih Danışmalığı” çalışmalarını da hayata geçirdiklerini, bu konuda eğitim alan öğretmenlerimizin öğrencilerimize tercih konusunda yardım edeceklerini söyledi. Bu yıl üniversitelerin yanında, ortaokul öğrencilerini bilgilendirmek üzere akademik ve mesleki liselerimizin de stant açtığını, yanı sıra bazı sektör temsilcilerinin ve kurumların da stant açarak katkı sağladığını belirtti. Her öğrencimizin bir değer olduğunu ve kaybedilecek hiçbir öğrencimiz olmadığını vurgulayan Durmuş, bu anlamda 3. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri’nde emeği geçen herkese, kendilerine her zaman destek olan Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Rektörümüze ve iş birliği yaptıkları tüm kurumlara teşekkür etti.

     İl Milli Eğitim Müdürümüzün ardından konuşmasını yapan Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, bu tür organizasyonların öğrencilerimize üst öğretim kurumlarını tanıtmada etkili olduğunu ifade ederek etkinliğin  öğrencilerimiz için yararlı olmasını diledi. Bu yıl Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak 10. Kuruluş Yıllarını kutladıklarını anlatan Taş, geçen zaman içinde üniversitede öğrenim gören öğrenci sayısının sürekli arttığını ifade etti. Üniversiteyi tanıtıcı bilgiler verdi.

     “Başarı Hikayeleri” konulu bir konuşma yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik’in Cumalı köyünde başlayan öğrenim hayatını çeşitli illerde sürdürerek hakimlik mesleğine başladığını, daha sonra Bilecik Belediye Başkanı olarak Bilecik’e hizmet etmek için çalışmaya başladığını anlattı. Öğrencilere başarılı olmak istiyorlarsa, bu bayrağa, bu millete güvenmelerini ve hedefler koyarak ona göre çalışmalarını tavsiye etti. Sahiplenmediği bir konuda eleştiri de yapmadığını dile getiren Yağcı, dinimizin de bir öğüdü olarak bir yanlışlık gördüğümüzde onu elimizle, dilimizle düzeltmeye çalışmamızı, gücümüz yetmezse kalben buğzetmemiz gerektiğini söyledi. Lider ülke Türkiye’ye iyi yetişmiş gençlerle ulaşabileceğimizi ifade etti.

     Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kariyerimi Planlıyorum Hayata Hazırlanıyorum” konulu liseler arası kompozisyon yarışmasında birinci olan Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencisi Candan Madran’a, Vali Yardımcımız Mustafa Kemal Özgün tarafından ödül verildi.

     Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından üniversitelerimizin, liselerimizin ve sektör temsilcilerimizin açmış olduğu stantlar gezildi.

 

     3. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri’nde 11 üniversite, 2 akademik lise, 7 meslek lisesi, 10 kurum ve kuruluş stant açtı. Katılan üniversitelerin isimleri şöyle: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, Yakın Doğu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Avrupa Meslek Yüksekokulu, İstanbul Bilim Üniversitesi.

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.