BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKIL OYUNLARI PROTOKOLÜ İMZALANDI

AKIL OYUNLARI PROTOKOLÜ İMZALANDI

AKIL OYUNLARI PROTOKOLÜ İMZALANDIAKIL OYUNLARI PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği ve Bilecik Belediyesi ortaklığıyla "2. Geleneksel Akıl Oyunları Şenliği" yapılmasına dair işbirliği protokolü imzalandı.

 

Belediye Başkanı Selim YAĞCI´nın makamında imzalanan protokol öncesinde konuşan Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği (BİLGEDER) Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU, projeyle ilgili bilgiler vererek şunları dile getirdi: "Güzel bir işi sonuçlandırmanın başlamanın birlikteliğini yaşıyoruz. Sayın Başkanımızın eğitim öğretime bakış açısındaki o güzellik İl Milli Eğitim Müdürümüzün ufkunun açık olması her konuda bize yardımcı olması nedeniyle yeni bir protokol imzalayacağız.

Bu protokolümüz akıl oyunlarıyla alakalı. Yani zekâ oyunları dediğimiz. Geçen sene bunu biz dernek olarak başlatmıştık bu sene biraz daha profesyonelce yapmak diğer ilçelerimize de yayma adına bu protokolü imzalayacağız. Akıl oyunlarının gayesi öğrencilerimize bilgiyi eğlendirerek kavratma öğretme anlamındadır. Şenlik şeklinde geçecek program. Biz çocukları yarıştırarak birbirlerine rakip olarak görmeleri şeklinde değil herkesin başarılı olabileceği şeklinde bir program yerine getireceğiz. Akıl oyunlarına katılan tüm öğrenciler mutlaka ödüllendirilecek.

Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU´nun ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Akıl Oyunları Şenliği´nin öğrencilerin gelişimine katkıda bulunacağını ifade ederek şunları dile getirdi: "Bir işi yapmak yerine birlikte yapmayı önemsiyoruz. Şu ortaya koyulan çalışmayı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de tek  başımıza da yapabilirdik. Ama buradaki güzellik bir araya gelerek iş yapma alışkanlığını kazanmamız. Birlikte bir şeyler yapmamız. Bende bu açıdan önemsiyorum.

Zekâ oyunları Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına da girdi. Çocuklarımız eğlenerek gelişiyorlar. Oyun oynayarak gelişiyorlar. Bu yapılan çalışma da öğrencilerimizin gelişimine bu yönde katkıda bulunacak. Bu bizim birlikte iş yapma becerimizi ortaya koyuyor. İnşallah gördüğüm eksikliklerden biri buydu. Hem meslektaşlarımıza örnek olur hem diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olur temennisiyle hayırlı uğurlu olsun diyorum. Projede bize ortak olan BİLGEDER´e, Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK´ın ardından Belediye Başkanı Selim YAĞCI konuştu. YAĞCI konuşmasında şunları söyledi: "Gerçekten Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Derneğimizle Muzaffer hocamızın önderliğinde güzel projeler yapıyoruz. Hep birlikte bu projelerden keyif alıyoruz. İnşallah akıl oyunları da çocuklarımızı eğlendirmeye, bir festival ortamı içerisine de sokacak bir olay. Biz baştan beri Bilecik Belediye Başkanlığı olarak eğitim öğretim çalışmaları noktasında gücümüz nereye kadarsa eğitim öğretime o kadar destek olma heyecanı arzusu isteği içerisindeyiz.

Biz bu organizasyonu da inşallah birlik beraberlik içerisinde başarı ile sonuçlanacağına canı gönülden inanıyorum. 

Ben bu anlamda ortaklarımıza bu birlikte çalışmaktan keyif aldığımız Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK Bey’e ve personeline, BİLGEDER Başkanımız Muzaffer TEKELİOĞLU Bey’e, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Bey ve Dernek Üyelerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum " dedi.

 

Başkan YAĞCI´nın konuşmasının ardından protokol imzalandı. Belediye Başkanı Selim YAĞCI, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ve BİLGEDER Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU protokolü imzalamasıyla yürürlüğe girmiş oldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.