BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim"10-03-201610-03-201610-03-2016

 

    Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Belediye Başkanlığının ortaklığında yürütülen ‘‘Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim’’ adlı proje 22/02/2016 tarihinde imzalanan protokolle hayata geçti.

    Proje kapsamında Müdürlüğümüz tarafından Bilecik Belediyesi çalışanlarına ‘‘Bağımlılıkla Mücadele Yetişkin Eğitimi’’ verildi. Belediye Başkanlığının desteğiyle de 24 öğretmenimize  ‘‘Akıl Oyunları Formatör Eğitimi’’ imkânı sağlandı.

   Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK yapılan toplantı öncesinde yaptığı konuşmada;”Yeşilay Haftası etkinliği kapsamında çocuklarımızı ve toplumumuzu sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan korunmaya yönelik farkındalık oluşturmakla birlikte aynı zamanda ´´Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim´´ projesi ile de bağdaştırarak, onları teknoloji bağımlılığından da uzak tutmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan korumak maksadıyla hayata geçirilen projemiz çağın en önemli sorunu olan teknoloji bağımlılığını bertaraf etmeyi hedeflemektedir.” Dedi.

 

    Proje kapsamında çocuklarımıza Akıl Oyunları Formatörü öğretmenlerimiz tarafından ‘‘Akıl Oyunları’’ kursları verilmesi planlanmaktadır.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.