BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Lisesi Okula Mesleğe ve Hayata Hazırlık Yaz Eğitim Etkinlileri Başladı

Anadolu İmam Hatip Lisesi Okula Mesleğe ve Hayata Hazırlık Yaz Eğitim Etkinlileri Başladı

   Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesinde 18.07.2016 Pazartesi günü Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Anadolu İmam Hatip Lisesi Okula Mesleğe ve Hayata Hazırlık Yaz Eğitim Etkinlileri açılışı yapıldı.

  Etkinlik kapsamında ilimize on ilden 24 öğrenci geldi. Öğrenciler, üç hafta sürecek etkinlik kapsamında Kuranı Kerim, Kuran´ı Anlamaya Giriş,  Hitabet ve Mesleki Uygulama, İslam Ahlakı, Fıkıh Okumaları ve Hadis Okumaları derslerinden günlük 6 saat eğitim görecekler. Saat 9.00´da başlayıp 15.00´te biten derslerin ardından söyleşiler, sosyal ve sportif etkinlikler yapılacak. Tarihi ve kültürel geziler düzenlenecek. Öğrenciler, film izleme, kitap okuma, akıl oyunları oynama, drama gibi etkinliklere katılacaklar.

   Açılış programında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bektaş UÇKUN, öğrencileri Bilecik´te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eğitim kapsamında yapılacak faaliyetler, sosyal ve kültürel etkinlikler hakkında bilgiler verdi. İnsanların, İslam dinini en doğru ve güvenilir kaynaklardan öğrenmesi gerektiğini, bu şekilde İslam´ı temsil ettiğini söyleyen ama aslında İslam´a zarar veren anlayışların ortadan kalkabileceğini dile getirdi. Başarılı ve verimli bir eğitim süreci geçirmelerini diledi.

 

   İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan KABA ise yaptığı konuşmada İmam Hatip öğrencilerini mesleki açıdan daha donanımlı hale getirmek amacıyla düzenlenen Yaz Eğitim Etkinlikleri´nin onlara çok şey kazandıracağını söyledi. Milli ve manevi değerleri özümsemiş, bilgili ve donanımlı bir neslin yetiştirilmesinde İmam Hatip Liselerinin önemine değindi. Yararlı ve dolu dolu bir eğitim sürecinin öğrencileri beklediğini dile getirdi.

   Misafir öğrenciler adına söz alan Merve GÜRLEMİŞ, böyle bir Yaz Eğitim Etkinliği´nde Bilecik´te bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi. Etkinlik kapsamında hem mesleki yeterliklerini geliştireceklerini hem de hoşça vakit geçireceklerini dile getirdi. Kendilerine bu fırsatı veren yetkililere teşekkür etti.

19-07-201619-07-201619-07-2016

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.