BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anne Sevgisi Salona Sığmadı.

Anne Sevgisi Salona Sığmadı.

                Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü olan Anneler Günü dolayısıyla Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Anneler Günü Programı gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasını yapan Müdire Meryem AVCU; ´Cennet anaların ayakları altındadır.´ hadis-i şerifine mazhar olmuş bir ümmetin evlatları olarak bu anlamlı günü şükranla yad ediyoruz. Sözlerimin başında, ebedi aleme intikal etmiş annelerimizi rahmet ve minnetle anarken hayatta olan annelerimizin de bu anlamlı gününü kutluyorum. Onlara Allah´tan sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.
                Bizler Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak kız öğrencilerimizin eğitim gördüğü okulumuzda geleceğimizin annelerini yetiştirmenin vermiş olduğu manevi sorumluluğun bilincindeyiz.       Bizlere emanet edilen kızlarımıza manevi yönden ne kadar donanımlı bir eğitim verebilirsek, gelecek nesillere bir o kadar da güçlü temeller atmış oluruz. Gençlerimiz geleceğimizin tohumlarıdır.
                Kutsal annelik mesleğini en iyi şekilde icra eden annelerimizin bu anlamlı gününü, ayaklarının altına Cennet´i seren yüce dinimizin verdiği güzellikle bir kez daha kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.´ dedi.
                Okul Müdiresi AVCU´nun konuşmasından sonra okul tarafından Anneler Gününe özel düzenlen mektup ve resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Mektup alanında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Sayın Vali Ahmet Hamdi NAYİR´in eşi Münevver NAYİR, Tugay ve Garnizon Komutanı Halis Zafer KOÇ´un eşi Nesrin KOÇ ve Vali Yardımcısı Metin ÇINAR´ın eşi Saliha ÇINAR verirken resim alanında dereceye giren ilk okul öğrencilere ödüllerini Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY, Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK ve Emniyet Müdürü Ali Ekber BEKTAŞ´ın eşi Emine BEKTAŞ hanımefendi tarafından verildi.
                Ödül töreni esnasında konuşan Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY Vali Beyin selamını ileterek tüm annelerin Anneler Günü kutladı.
                Program Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koronun müzik ve şiir sunumlarıyla son buldu.  

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.