BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anneler Okuyor,Çocuklar Anlatıyor 6.Masal Anlatma Yarışması Görmeye Değerdi.

Anneler Okuyor,Çocuklar Anlatıyor 6.Masal Anlatma Yarışması Görmeye Değerdi.

 

   Bilecik İl Halk Kütüphanesi tarafından 2010 yılından bu yana geleneksel olarak okul öncesi yaş grubunda düzenlenen “6. Anneler Okuyor,Çocular Anlatıyor 6.Masal Anlatma Yarışması” 29 Mayıs 2015 tarihinde İlimiz Hayme Ana Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı ve programa; İl Milli Eğitim Müdür İsmail ALTINKAYNAK, İl Kültür ve Turizm Müdür V.Mehmet KOCABIÇAK, İl Milli Eğitim Müdür Yrd.Çoşkun BAKIRTAŞ ,İl Halk Kütüphanesi Müdürü M.Pınar DENGİZ ve Anaokulu Müdürleri katıldılar.

  Yarışma ile çocukların masallar aracılığıyla kitap ve kütüphane kavramıyla tanışmaları, ailede kitap okuma alışkanlığının başlatılmasına vesile olmak amaçlandı ve anne çocuk ilişkisi bağlamında, annenin okuma alışkanlığı kazandırması için çocuk üzerinde rol model görevi üstlenmesi hedeflendi.

  Yarışma; Kütüphane Müdürü Pınar DENGİZ’in açılış konuşmasıyla başladı. Bu sene yarışmaya Atatürk İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Toki İlkokulu, Bilecik Anaokulu, Balahatun Anaokulu,Bahçelievler Anaokulu ,Edebali İlkokulu ,Gülbahçe  Anaokulu ve Bilecik Şehir Koleji  olmak üzere 9 okul ve 36 öğrenci katıldı.. Neşe içinde geçen yarışma boyunca çocuklar müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

 

  Yarışmanın sonunda çocuklarımıza dereceye girenlerin yanı sıra; “Masal Prensesi, Masal Prensi, Altın Masalcı, Altın Yetenek ve Altın Sunum” dallarında da çeşitli hediyeler verildi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.