BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Astronomi Öğretmen Seminerleri Başladı

Astronomi Öğretmen Seminerleri Başladı

 

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde; Müdürlüğümüz ve Bilecik Belediyesi iş birliğinde yapılan “Astronomi Öğretmen Seminerleri AÖS-23 Bilecik” değerli akademisyenler  ve  ülkemizin birçok ilinden gelen öğretmenlerin katılımıyla başladı.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan seminerin açılış konuşmasında üç gün sürecek etkinliğe eğitmen olarak katılan akademisyenlere, öğretmenlere, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen idareciler ve AR-GE ekibine teşekkür etti. Bilecik Belediyesi işbirliği ile yürütülen etkinliğe katkılarından dolayı Belediye Başkanı Sayın Selim Yağcı’ya teşekkür eden Erdoğan, Müdürlüğümüz tarafından eğitimin geliştirilmesi ile ilgili faaliyetlerin artarak devam edeceğini belirtti.

Prof. Dr. Dursun Koçer, Prof. Dr. Zeynel Tunca, Prof. Dr. Ethem Derman, Ümit Fuat Özyar, Uğur İkizler gibi önemli isimlerin katılacağı seminerin ilk gününde; Ülkemizde Astronomi, Gökyüzünü Tanıyalım, Ay ve Güneş Tutulmaları, Takımyıldızlar, Burçlar ve Astroloji, E-Ortamda Astronomi, Teleskop Bilgileri, Ayna Yapım Atölyesi gibi konular işlenirken ikinci gününde ise Gezegenimiz ve Uydumuz, Öte Gezegenler ve Dünya Dışı Yaşam, Yıldızlar Bilgisi, Uluslararası Astronomi Projeleri, Işık Kirliliği, Astronominin Penceresinden Bilim Tarihine Bakış ve Gökyüzü fotoğrafçılığı konularında katılımcılara bilgiler verileceklerdir.

 

Üç gün sürecek faaliyette; 5 akademisyen ve 45 öğretmenin katılımıyla  atölye çalışmaları ve gözlemler yapılacak, etkinliğe gönüllü katılan öğretmenler mesleki beceri ve öngörülerini artıracaklardır.

20-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.