BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Baba Destek Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Baba Destek Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Baba Destek Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı Yapıldı.Baba Destek Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı Yapıldı.Baba Destek Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı Yapıldı.Baba Destek Eğitim Programı Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile Çocuk Vakfı (AÇEV) arasında imzalanan protokol kapsamında, İlimizde babalara verilecek eğitimlere yönelik eğitici eğitimi tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre AKPINAR, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü İbrahim Barış KALIN, AÇEV yetkilisi Psikolojik Danışman Olcayto EZGİN ve Eskişehir Tepebaşı Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ergin SARIGÖL ve gönüllü olan erkek sınıf öğretmenlerimiz katıldı.

Toplantı açılışında kısa bir konuşma yapan Müdür Yardımcısı Emre AKPINAR; "İlimizde hali hazırda konu ile ilgili sertifikalı bir personelimiz var. Hedefimiz bu sayıyı 5-6 personele çıkartmak. Bu maksatla gönüllü öğretmenlerimize bu eğitim verilecek ve Bakanlığımızca uygun görülen sınırlı sayıdaki öğretmenimiz sertifikalarını alacak. Daha sonra İl genelinde babalara eğitim verilmeye başlanacak. Şimdiye kadar genellikle çocuk ve anne eğitimleri üzerinde duruldu. Çocuk eğitiminde önemli bir rolü olan babaların da bu manada aile yapısına ve dolayısı ile topluma büyük etkisi olacak bir eğitime ihtiyacı olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Hedefimiz İlimizde her aileye babalar üzerinden bu eğitimle ulaşabilmektir. Bu manada; Milli Eğitim Müdürlüğü adına, eğitime katılan arkadaşlara ve eğitimi veren hocamızın şahsında AÇEV yetkililerine teşekkür ediyoruz." dedi.

Program, öğretmenlere eğitimin verilmesi ile devam edildi.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.