BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bala Hatun Anaokulu Otizm Hakkında Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirdi.

Bala Hatun Anaokulu Otizm Hakkında Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirdi.

   Dünya Otizm Haftası Sebebiyle Toplumda Otizm Konusunda farlılık oluşturmak amacıyla Bala Hatun Anaokulu Öğretmen ve Öğrencileri Bilecik Merkez Şadırvan Bölgesinde bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Özel Deniz Rehebilitasyon Merkezi de Destek Verdi. Bala Hatun Anaokulu Müdiresi Sevim ÇALIŞKAN  yaptığı açılış konuşmasında;

   "Tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

   Bu çerçevede, Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizmle ilgili yapılan etkinlikler yoluyla, otizimli bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Otizimli çocuklarımızın sosyal hayatta yer alabilmeleri ve kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca bağımsız karşılayabilmeleri başlıca hedefimizdir.

    2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle, geleceğimizin en önemli parçası olan çocuklarımızın temel ihtiyaçları olan eğitim  hizmetlerinden en uygun şekilde faydalanmasını sağlamak en önemli görevimizdir. Bugün programımıza gönülden destek veren ve kaynaştırma eğitimindeki bilgi deneyimlerini bizden esirgemeyen özel deniz eğitim kurumuna ve öğretmen arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim.Bu projeyi hayata geçiren  ve diğer öğretmenlerimle işbirliği halinde projesi sizleri sunan Sinem Sert Selöz’le ve diğer tüm öğretmenlerime ve bugün bizleri  bu hava şartlarında burada yalnız bırakmayan sizlere ayrıca teşekkür ederim." dedi.

     Yapılan etkinlik sonunda emeği geçen öğretmenlere Şube Müdürü Erdoğan KABA ve Bilecik Belediyesi Sosyal İşler Müdürü İsmail CİHAN tarafından belge verilmesiyle program son buldu.

 

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.