BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balahatun Anaokulunda “Kalbimi Seviyorum Çünkü İçinde Sevdiklerim Var” Proje Açılışı Gerçekleştirildi

Balahatun Anaokulunda “Kalbimi Seviyorum Çünkü İçinde Sevdiklerim Var” Proje Açılışı Gerçekleştirildi

      23 Şubat 2018 Cuma günü Balahatun Anaokulunda “Kalbimi Seviyorum Çünkü İçinde Sevdiklerim Var” projesinin açılışı gerçekleştirildi. Programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Halis Çelik, İl Sağlık Müdürü Başkan Yardımcısı Fatma Selviler, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Murat Aksu, Sağlıklı Hayat Merkezinden Çocuk Psikoloğu Reyhan Çokyaman, Hemşire İclal Güneri, Beslenme Uzmanı Zerrin Delibaş Tez katıldı.

      Balahatun Anaokulu Müdürü Sevim Çalışkan yaptığı açılış konuşmasında projeyle çocukların büyüme ve gelişim döneminde olmalarını önemseyerek onlara sağlıklı yaşam becerileri kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Çalışkan, “Hazırladığımız bu projeyle çocuklarımızın, özellikle okul öncesi dönemde kazanılan birçok yanlış beslenme alışkanlıklarını değiştirerek sağlıklı beslenme konusunda alışkanlık kazanmalarını, erken çocukluk döneminin en vazgeçilmezleri olan şekerli gıdalar, fast food ürünleri, katkı maddeli hazır ürünlerden uzak durmalarını, bu konuda edindikleri bilgilerle çevredeki büyüklerine karşı farkındalık oluşturmalarını sağlamayı, erken çocukluk döneminde hızla ilerleme gösteren fiziksel ve psikomotor gelişime destek olarak sağlıklı yaşam için spor yapma alışkanlığı kazandırmayı ve sporu sevdirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımızın anne ve babalarına da sağlıklı, dengeli beslenme konusunda birçok alternatiflerin olduğunu yaptığımız etkinliklerle göstermek istiyoruz.” dedi.

     Proje açılışında miniklerin “Kalbini Sev Ritmini Koru” adlı etkinlikleri kapsamında Laleler sınıfı jimnastik gösterisi yaptı. Yıldızlar sınıfı sağlıklı yaşamın önemini anlatan şarkılarını, “Ben Yemek Seçmem” etkinliklerini anlatan Şirinler sınıfı ise “Meyve Ve Sebzeler” adlı şarkılarını söylediler.

      Daha sonra çocuklara uzmanlar tarafından sağlıkla ilgili bilgiler verildi. Okul bahçesinde hemşire Medine Erarslan tarafından çocuklara Sağlıklı Yaşam Aracı’nda bilgi verdi ve çocuklara afiş dağıtıldı. Program sonunda Okul Müdürü Sevim Çalışkan “Projemizin hazırlanmasında bize destek olan Proje sahibi Okul Müdür Yardımcımız Sinem Sert Selöz’e, projemizde fedakârca çalışan tüm mesai arkadaşlarıma ve okul personelimize teşekkür ediyorum” dedi ve stantlar gezilerek etkinlik sonlandırıldı.

      İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Halis Çelik, projenin ve gerçekleştirilen etkinliklerin sağlıklı yaşam konusunda öğrencilerimizde ve velilerimizde önemli bir farkındalık oluşturacağına inandığını, küçük yaşlarda edinilen alışkanlıkların insan hayatında uzun yıllar etkisini sürdürdüğünü dile getirerek projelerinden dolayı Okul Müdürü Sevim Çalışkan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

24-02-201824-02-201824-02-201824-02-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.