BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balahatun Anaokulu´nda "Öğrenme Merkezi Sınıfları" Açıldı

Balahatun Anaokulu´nda

 

Bien Seramik´in desteği ile Balahatun Anaokulu’na 5 sınıftan oluşan öğrenme merkezi kuruldu.

Balahatun Anaokulu bahçesinde gerçekleşen öğrenme merkezi açılışı törenine; Vali Ahmet Hamdi NAYİR, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer KOÇ, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi ÖZCAN, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber BEKTAŞ, protokol üyeleri, BİEN Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah ERCAN, BİEN Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali ERCAN, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Balahatun Anaokulu Müdürü Sevim ÇALIŞKAN, okul öncesi yılların insan için sihirli yıllar olduğunu kaydederken okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti. Öğrenme merkezlerinin yapımında maddi ve manevi desteği bulunan ilimizin en büyük sanayi kuruluşlarından Bien Seramik Firmasına teşekkürlerini iletti.

Öğrenme merkezinin açılışında konuşan Bien Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali ERCAN, sanayicilerin sadece kendilerine değil topluma da gerekli katkıları sunmaları gerektiğini belirtti. BİEN Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali ERCAN yaptığı konuşmada Balahatun Anaokulu´ndan yardım teklifi geldiğinde bu teklifi annesine götürdüğünü ve annesinin de, proje için büyük çaba harcadığını dile getirdi. Hayata veda eden ablaları Meliha ERCAN adına bu projeye imza attıklarını dile getiren ERCAN, daha büyük yardımlar yapmak istediklerini söyledi. ERCAN, toplum için gerekli desteği yapmaya her zaman hazır olduklarını ifade ederek, "Biz sanayici olarak sadece kendimize değil bu topluma da bir şeyler katmalıyız" dedi.

Balahatun Anaokulu´na Bien Seramik´in desteği ile kütüphane, drama atolyesi, müzik atölyesi, fen ve doğa atölyesi, sanat atölyesinden oluşan öğrenme merkezleri kuruldu.  Öğrenme merkezinden yıl içerisinde yaklaşık 150 öğrencinin faydalanması hedeflenmekte. 

 İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, öğrenme merkezinin kurulmasından dolayı BİEN Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah ERCAN, BİEN Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali ERCAN, Mine ERCAN´a teşekkürlerini iletti. Anaokulu açık olduğu sürece öğrenme merkezinden faydalanacak her öğrencinin ve ailesinin dua edeceğini manevi manada rahmetli olan ablalarının da ruhunun rahat edeceğini belirtti.

 

Törenin ardından Balahatun Anaokulu öğrencileri şiirler okudu ve hazırladıkları gösterileri gerçekleştirdiler. Minik öğrencilerin gösteriminin ardından öğrenme merkezinin açılış kurdelesi kesildi. Vali Ahmet Hamdi NAYİR ve protokol üyeleri öğrenme merkezindeki atölyeleri gezdi. 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.