BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balahatun Anaokulundan Dünya Kadınlar Günü Programı

Balahatun Anaokulundan Dünya Kadınlar Günü Programı

       7 Mart Çarşamba günü Bilecik Balahatun Anaokulunda, Dünya Kadınlar Günü Programı gerçekleştirildi. Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Hukuk Hizmetleri Yetkilimiz Ebru Aşıcı, öğrenci velilerimiz ve davetliler katıldı.

    Programın başında bir konuşma yapan Okul Müdürü Sevim Çalışkan, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, kadınların toplumdaki yerini ve önemini vurgulamak amacıyla bu programı hazırladıklarını söyledi. Programa katılan misafirlerine ve velilere “Hoş geldiniz.” diyen Çalışkan, programın hazırlanmasında emeği geçen okul öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş da konuşmasında, bir toplumu ayakta tutan en önemli unsurlardan birinin de kadınlar olduğunu, kadınların iyi yetiştirildiğinde tüm toplumun iyi olacağını söyledi. Günümüz dünyasında Suriye gibi, Irak gibi savaşın ve kargaşanın hüküm sürdüğü ülkelerde kadınların ezildiğini, sömürüldüğünü, her türlü haklarından mahrum bırakıldığını belirterek artık dünyanın onların çığlığını duyması ve harekete geçmesi gerektiğini ifade etti. Bu çığlığı tüm dünyaya duyurmak üzere ülkemizde harekete geçen vicdan sahibi insanların oluşturduğu “Vicdan Konvoyu”nun, sözde değil özde kadın hakları savunuculuğunun nasıl olması gerektiğini herkese gösterdiğini ifade etti. Tarihimize baktığımızda Ahilik teşkilatıyla bağlantılı olarak kadınların da örgütlendiğini ve Bacıyan-ı Rum adlı kadın teşkilatının, kadının da sosyal ve ekonomik hayatta önemli bir yer almasını sağladığını, gerek mesleki konularda, gerekse ahlaki konularda çağın gerektirdiği eğitim ihtiyacını bu teşkilatın karşıladığını anlattı. Toplumların temel taşı olan kadınların aynı zamanda anne olarak ülkeyi ellerine bırakacağımız yeni nesli yetiştirdiklerini, Fatihleri, Kanunileri yetiştirenlerin de kadınlarımız olduğunu, bu bakımdan toplumun geleceğinde büyük rol sahibi olduklarını vurguladı. Hazırlanan program dolayısıyla Okul Müdürü Sevim Çalışkan’a, okul öğretmen ve öğrencilerimize, desteklerinden dolayı öğrenci velilerimize teşekkür etti.

     Konuşmaların ardından Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bir video gösterimi yapıldı. Minik öğrencilerimiz, sahne alarak hazırladıkları gösterileri sundular. Gösteriler, izleyenler tarafından büyük alkış topladı. Program, velilerle birlikte edilen kahvaltının ardından son buldu. 

07-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.