BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Beslenme Dostu Okul Projesi” Sertifika Töreni Yapıldı.

“Beslenme Dostu Okul Projesi” Sertifika Töreni Yapıldı.

          Milli Eğitim Bakanlığı okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Beslenme Dostu Okullar Projesi yürütülmektedir. Proje, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 20/09/2013 tarihinde imzalanan protokolle güncellenmiştir. Güncellenen yeni protokolde belirtilen kriterlere göre 2013-2014 eğitim-öğretim yılında başvuru yapan 30 okulumuz Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmiş ve il genelinde 9 okulumuz Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanmıştır.

          Sertifika almaya hak kazanan okullarımıza sertifikalarını vermek üzere, 20.10.2014 tarihinde Bilecik Bilim ve Sanat Merkezinde yapılan törene, başta Vali Yardımcımız Mustafa GÜNEY olmak üzere üst düzey yönetici ve okul idarecilerimiz katılmışlardır. Törende, Vali Yardımcımız Mustafa GÜNEY ve Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK yaptıkları konuşmalarda; öğrencilerimizin gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek olan projelerin uygulanmasının önem arz ettiğini, obezitenin çağımızın en önemli hastalıklarından biri olması sebebiyle projeye katılan okul sayısının da artması gerektiğini vurgulamışlardır.

 

Sıra

No

İL

İLÇE

OKUL ADI

1

BİLECİK

MERKEZ

Bilecik Anaokulu

2

BİLECİK

BOZÜYÜK

Bozüyük Anadolu İmam Hatip Lisesi

3

BİLECİK

BOZÜYÜK

Bozüyük Anaokulu

4

BİLECİK

BOZÜYÜK

Bozüyük Ertuğrulgazi İlkokulu

5

BİLECİK

BOZÜYÜK

Bozüyük Ertuğrulgazi Ortaokulu

6

BİLECİK

BOZÜYÜK

Bozüyük Vilayetler Birliği Anaokulu

7

BİLECİK

BOZÜYÜK

Bozüyük Şehit Zafer İpek Özel Eğitim İlkokul/Ortaokul Özel Mes.Eğ.Mer.

8

BİLECİK

BOZÜYÜK

Bozüyük  Mustafa Şeker Anadolu Lisesi

9

BİLECİK

SÖĞÜT

Söğüt İmam Hatip Lisesi

 

 

 

 

 

 

 

 

“Beslenme Dostu” olan okullarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi Beslenme Dostu Projesi      

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.