BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beslenme Dostu Okullar Projesi

Beslenme Dostu Okullar Projesi

BESLENME DOSTU OKUL BAŞVURULARI BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Beslenme Dostu Okullar Programı yürütülmektedir.

Avrupa bölgesindeki 17 ülkenin dâhil olduğu Dünya Sağlık Örgütünün “Nutrition Friendly Schools Initiatives-Beslenme Dostu Okul Girişimi” kriterleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 20/09/2013 tarihinde imzalanan "Beslenme Dostu Okullar Projesi" işbirliği protokol ile Beslenme Dostu Okullar Protokolü güncellenmiştir.

 

Beslenme Dostu Okullar Programı 20.09.2013 tarihinden itibaren güncellenen protokol ve uygulama kılavuzu kapsamında yürütülmekte olup; bu çerçevede 2014-2015 eğitim öğretim yılı için ilimizde 03/02/2015 tarihi itibariyle "Beslenme Dostu Okullar Projesi"ne başvurular başlamış olup; ilgili dokümanlar aşağıda verilmiştir.   

 

Beslenme Dostu Okullar Projesi ile ilgili dokümanlara ulaşmak için aşağıdaki linkleri tıklayınız. 

BESLENME DOSTU OKUL PROGRAMI UYGULAMA.pdf

Beslenme Dostu Okul Projesi.pdf

BESLENME DOSTU OKUL” BAŞVURU FORMU.docx

BESLENME DOSTU OKULLAR DENETİM FORMU.docx

EK 3 OKUL BİLGİ FORMU.docx

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ.pdf

OKUL EYLEM FORMU.docx

ÖN DEĞERLENDİRME FORMU.docx

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.