BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Anadolu İmam Hatip Lisesi Tübitak Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Bilecik Anadolu İmam Hatip Lisesi Tübitak Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

 

Okul Bahçesine kurulan çadırlarda gerçekleşen TÜBİTAK Bilim Fuarı  açılışına Belediye Başkan vekili Kadri ŞENTÜRK, İl Müftüsü Necati AKKUŞ, Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Erdoğan KABA, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve davetliler katıldı.

 Bir şenlik havasında geçen ve yoğun katılımın gözlenildiği fuara ilgi büyüktü. İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi öğrencileri yaptıkları proje ve görsel şovlarla dikkat çektiler.

Açılış kurdelesinin kesiminden önce Bilim Fuarlarının oluşturulmasıyla ilgili kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Halis ÇELİK; “Ülkemizde bilim fuarının yaygınlaştırılmasına yönelik olarak oluşturulan ‘’Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programı  5-12. Sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programları çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladık. Fuara her branştaki öğretmen arkadaşımız sınıflardan seçtiği iki öğrencisiyle katıldı. Yaklaşık 30 projemizi 20 çadırda sergiliyoruz. Bu fuar neticesinde öğrencilerin bir takım kazanımlar elde ettiğini görmek hedeflerimizin başında geliyor. Öncelikle üzerlerindeki yarışma baskısı psikolojisinden uzaklaşarak bilimin eğlenilerek öğrenilebilen bir şey olduğunu, bununla birlikte özgüvenlerinin oluştuğunu, bilimsel proje yapabilme neticesinde, gerçek hayatta karşılaşabilecekleri soru ve sorunlara bilimin ve bilimsel çalışmaların ne kadar katkı sağladığını görmüş olduk. Bilim Fuarının oluşmasında emeği geçen öncelikle öğrencilerime onlara yeni ufuklar aralayan değerli öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Daima bizlerin yanında olan Okul Aile Birliği  Üyelerine de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

         Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Bilim Fuarı ilgiyle ziyaret edildi. Fuar 27 -28 Mayıs günlerinde veli ve öğrencilerin ziyaretine açık kaldı. Fuar da projelerin yanı sıra yerel yemekler ve Osmanlı şerbeti ikramı da yapıldı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.