BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergi Açılışı Yapıldı.

Bilecik Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergi Açılışı Yapıldı.

 

  Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yıl boyunca yaptıkları ürünlerin sergilendiği ve çeşitli sanatsal sunumların yapıldığı program, Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

   Açılış öncesi düzenlenen programda, kursiyerler adına yapılan konuşma ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin TOSPATLI’nın konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY misafirlerle duygu ve düşüncelerini paylaştı. Vali Yardımcısı GÜNEY konuşmasında, Avrupa Ülkelerindeki halk eğitim sistemi hakkında sayısal bilgiler vererek, ülkemizde bu sayını düşük olduğunu ve daha çok çalışmamız gerektiğini söyledi. Özellikle yaşlanan bir nüfusumuz olduğuna vurgu yaparak, yaşlı bakımı ve anne/babalara yönelik eğitimlerin verilmesi ve halkımızın bu yönde bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.

 

   Konuşmaların ardından; Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Ali KUTLU’ya teşekkür belgesi verilmesi ve kursiyerlerin perküsyon sunumu ile halk oyunu sunumundan sonra sergi açılışı yapılarak el emeği göz nuru ürünler halkımız beğenisine sunuldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.