BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Halk Eğitim Merkezinde Kütüphane Açılışı

Bilecik Halk Eğitim Merkezinde Kütüphane Açılışı

                Eskişehirli sanatçı, araştırmacı, yazar ve mühendis Sayın Nejat İŞCAN´ın katkılarıyla ilimiz Halk Eğitim Merkezine bir kütüphane kazandırıldı. Kütüphanenin açılışına Vali Yardımcılarımız Ekrem BALLI ve Mustafa GÜNEY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bektaş UÇKUN katıldılar. Nejat İŞCAN gerek Bilecik´te gerekse başka illerde birçok kütüphane kurdu ya da kurulmasına destek verdi. Halk Eğitim Merkezi Kütüphanesini bu kütüphaneler zincirine eklemekten çok mutlu olduğunu dile getiren İŞCAN, eğitimli, kültürlü insanların ülke kalkınmasına ve toplumsal barışa ulaşmada etkili olduğunu, eğitimin, bugün yaşadığımız pek çok problemi çözebileceğini söyledi.

                Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin TOSPATLI, katkılarından dolayı Nejat İŞCAN´a teşekkür etti. Kurumuna, güzel bir kütüphane kazandırılmasından dolayı mutlu olduğunu; öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerin rahatlıkla bu kütüphaneden yararlanabileceğini söyledi. Açılışa katılmalarından dolayı Vali Yardımcılarımıza ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür etti.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, açılışta yaptığı konuşmada Nejat İşcan gibi, eğitime gönül vermiş, mesaisini eğitime harcayan, insanlarımızın daha çok bilgi ve kültür kazanması için koşturan değerli insanların çalışmalarıyla, daha güzel bir Türkiye´ye doğru yol aldıklarını dile getirdi. "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." ilkesinin, bu milletin kalbinde yer ettiğini ve yaşam felsefesi haline geldiğini belirten DURMUŞ, vatandaşlarımızın bu tür katkılarının kendilerine daha çok çalışma azmi ve şevki verdiğini dile getirdi. Nejat İŞCAN´a eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

 

                Programın sonunda Nejat İŞCAN´a Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin TOSPATLI, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, Vali Yardımcıları Ekrem BALLI ve Mustafa GÜNEY tarafından plaket verildi. Vali Yardımcımız Ekrem BALLI da ilimiz eğitimine yaptığı katkılardan dolayı Nejat İŞCAN´a teşekkür etti.Ülkemizin, eğitimin ve bilginin değerini bilen insanlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

11-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.