BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ Görevine Başladı

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ Görevine Başladı

    İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü´ne atanan Fazilet DURMUŞ 19. 07.2016 Salı günü  müdürlük görevini İsmail ALTINKAYNAK´tan devralarak görevine başladı. Fazilet DURMUŞ, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:

   "Bilecik´te eğitimle ilgili önemli çalışmalara imza atarak Bilecik´i eğitim anlamında ileri seviyelere taşıyıp bize teslim eden İsmail ALTINKAYNAK Bey´e çok teşekkür ediyorum.

   Osmanlı Devleti´nin kuruluşuna beşiklik yaptığı gibi, kurtuluş mücadelesinde de büyük bir rol oynayan Bilecik gibi bir şehirde görev almaktan son derece mutluyum.

   Fertlerin ve hatta milletlerin vücudunda iki unsur birleşmiş durumdadır.Bunlardan biri ecdattan getirdikleri, öbürü ise eğitim öğretimle kazandıklarıdır. Bu sebepledir ki bir neslin yükselişini ancak eğitim öğretimdeki kalitesinde aramak lazımdır.

   Yüklenmiş olduğum bu sorumluluğun bilincinde olarak eğitim öğretimin kalitesinin artırılması için ilimizdeki bütün eğitim paydaşlarıyla el birliği ve gönül birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

   Yapacağımız çalışmalarda başta eğitim çalışanları olmak üzere bütün Bileciklilerin bize destek olacağına olan inancım tamdır.

   Bütün bu çalışmalarımızda Bilecik denince akla ilk gelen Şeyh Edebali´nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!" felsefesini şiar edinirken Osmanlının ilk kadısı Dursun Fakih´in de Bilecik´i saran maneviyatında; görevimizi şeffaflık, hesap verebilirlik ilkelerine uygun, milli ve manevi değerlere bağlı, çağın gerekleriyle uyumlu, adaletli, etkin, sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışı ile yapacağız.

   Bu duygu ve düşüncelerle Bilecik halkına sevgi ve saygılarımı sunar, kadim şehrimizin güzel insanlarına teşekkür ederim."

 

   Görevini Fazilet DURMUŞ´a devreden İsmail ALTINKAYNAK da eğitimin bir bayrak yarışı olduğunu, yeni İl Milli Eğitim Müdürü´müzün de bu bayrağı bıraktıkları yerden alarak çok daha ilerilere taşıyacağını dile getirerek Fazilet DURMUŞ´a başarılar diledi.

21-07-201621-07-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.