BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik İl Öğrenci Meclis Başkanı Emre Can DEMİR’e İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ tarafından Teşekkür Belgesi verildi

Bilecik İl Öğrenci Meclis Başkanı Emre Can DEMİR’e İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ tarafından Teşekkür Belgesi verildi

6 Aralık 2016 Salı günü Bilecik İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Can DEMİR’e İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ tarafından Teşekkür Belgesi verildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi’nin 5. Maddesinde, Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclislerinin Amacı ve İlkeleri şöyle açıklanıyor: “Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.”

Bu kapsamda okullarda yapılan seçimlerin ardından seçilen İlçe Öğrenci Meclis Başkanları arasından, Bilecik Öğrenci Meclis Başkanı olarak Emre Can Demir seçilmişti.

Emre Can DEMİR Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi Alanı 11. Sınıf öğrencisidir. Karate ve futbolla ilgilenmiş, bu alanlarda çeşitli belgeler kazanmıştır. Bu yola ilk çıktığında gönlünde yatan en büyük hedef, Türkiye Öğrenci Sendikası’nı hayata geçirebilmekti. Bu sendikayla ülkemizdeki kardeşlerinin sıkıntılarını gidermeyi, sorunlarına gerçekçi çözümler bulmayı, demokrasi bilincinin yerleşmesini ve demokrasiye hizmet etmeyi hedefliyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, öğrencimizi başarısından dolayı kutladı ve kendisine Teşekkür Belgesi verdi. Artık Emre Can DEMİR’in sadece okulunu veya Bozüyük’ü değil, tüm Bilecik’i temsil ettiğini söyledi. Öğrencimizin her yerde ve her platformda arkadaşlarını ve Bilecik’i en iyi şekilde temsil edip sorunlara akılcı çözüm önerileri getireceğinden şüphesi olmadığını belirtti. Bundan sonraki çalışmalarında kendisine başarılar diledi.

07-12-201607-12-201607-12-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.