BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.

Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.

     Halk Eğitim Merkezindeki Kursiyerlerimizin el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği ve verilen kursların tanıtıldığı serginin açılışına; Vali Yardımcısı Halil İbrahim ACIR, Belediye Başkan Vekili Nihat CAN, Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Halk Eğitim personeli ile kursiyer ve vatandaşlar katıldı.

     Sergi açılışında konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali KUTLU; çeşitli medeniyet ve kültürlerin gelişme ve geçit yeri olan Anadolu’da el sanatlarının çok eski bir geçmişi vardır. Burada pek çok çeşitleri yapılan sanatlarda, zevkin, renk anlayışının, geçmişe olan bağlılığın örnekleri görülür. El sanatlarının yapımı her ne kadar ekonomik ve iklim şartlarına bağlanırsa da Anadolu el sanatları, gelenek ve görenekleriyle maziye olan bağlılıkları ortaya koyar.

      Günümüzde her şeyin makineleşmesi, tekniğin ilerlemesi, ince zevklerin yok olmaya doğru gitmesi, el sanatlarına olan rağbeti kısmen de olsa azalttı. İlimiz el sanatları geçerliliğini hala devam ettirmektedir. Özellikle bayanlarımız,  göz nurlarını dantel, oyalara ve diğer el işlerine döküp sabrın, zevkin eserlerini işlemektedirler.

      Bizde, Bilecik Halk Eğitimi Merkezi olarak bu el sanatlarımızı yaşatmak ve yaygınlaştırmak adına yaptığımız faaliyetler kapsamında açtığımız kurslarda yapılan el sanatları ürünlerimizi beğenilerinize sunuyoruz, dedi.

      Vali Yardımcısı ACIR ve beraberindekiler sergiyi gezerek, sergi hakkında bilgi aldılar.

 

 

 Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü El Sanatları Sergisi Açtı.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.