BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.

Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.

Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.Bilecik Merkez Halk Eğitim Merkezi, Yöresel Dokumalar Sergisini Açtı.

 

 

          Bilecik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından "Bilecik bezi ve el dokumaları" sergisi halkımızın beğenisine sunuldu.
          Güzel Sanatlar Galerisi´ndeki serginin açılışına Vali Ahmet Hamdi NAYİR, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, daire müdürleri ve kursiyerler ile vatandaşlar katıldı.

          Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarından olan el dokumacılığını yeniden canlandırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Bilecik Valiliği, Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiğini ve gelişiminin sağlandığını kaydetti.
          Yöresel el dokumalarının, desenlerin ve motiflerinin yöresel adları ile beraber incelenmesi, orijinal veya orijinale yakın ürünlerin elde edilmesi içir araştırmalar yaptıklarını anlatan Kutlu, şöyle konuştu: 

         "Yöresel el dokuma atölyelerimiz de pamuk, yün, keten, floş ve ipek ipliklerinden yöresel ve sanatsal dokuma ürünleri elde edilmektedir. El dokumacılığı yeniden canlandırılarak geçmişten günümüze bir köprü oluşturulmaktadır. 2013 yılında kurulan döner sermaye işletmesi ile Halk Eğitim Merkezi´nde kursiyerlerimizin dokuma ürünleri üreterek aile ekonomisine katkıda bulunmaları sağlanmaktadır."

         Vali NAYİR ve beraberindekiler, serginin açılmasında emeği geçen kursiyerlere belgelerini vererek, sergi hakkında kursiyerler hakkında bilgi aldı.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.