BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Avrupa Yolunda

Bilecik Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Avrupa Yolunda

   2018 teklif çağrısı döneminde Bilecik Mesleki Eğitim Merkezi AB proje ekibi tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Bilecik’in İş Gücü İle Piyasalarının Uyumlaştırılması projesi ile 27 öğrencimiz yurt dışında iki hafta süreli staj yapma olanağı bulacaktır. Öğrencilerimize stajları esnasında yurt dışı tecrübesi olan deneyimli öğretmenlerimiz refakat edeceklerdir.

  Kabul edilen bu projenin finansmanı Avrupa Komisyonu ve Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (www.ua.gov.tr) tarafından sağlanmaktadır.

  20 Ocak - 2 Şubat 2019 tarihleri arasında Metal Teknolojisi alanından 9 öğrencimiz Fransa Paris´te IFE-BAT firmasında iki hafta süreyle TIG kaynağı eğitimi alacaklardır. IFE-BAT farklı mesleki alanlarda kalifiye eleman açığını gidermek için eğitim ve staj imkânı veren deneyimli bir kuruluştur.

   10 Mart - 23 Mart 2019 tarihlerinde de Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanından 9 öğrencimiz Romanya Bükreş´te Cotimanis Show Studio´da  iki hafta süreyle Dermabrazyon ve Cilt Bakımı eğitim alacaklardır. Romanya´nın Bükreş kentinde hizmet veren Cotimanis Show okulu güzellik ve modaya dair eğitim ve hizmet sunan bir kurumdur.

   21 Nisan - 5 Mayıs tarihlerinde de Makine teknolojisi alanından 9 öğrencimiz Avusturya Bregenz´ de Landesberufsschule Bregenz´de CNC Torna Tezgahları  Kullanımı üzerine iki haftalık eğitim alacaklardır. Landesberufsschule Bregenz Avusturya´nın Vorarlberg eyaletinin başkenti olan Bregenz şehrinde yer alan bir okuldur.

   Bu eğitimlerden sonra merkezimiz öğrencilerine staj aldıkları alanda Europass Hareketlilik Belgesi verilecektir. Bu belge bireylerin sahip oldukları yeterliliklerin aday ülkeler dahil AB’de açıkça ve kolayca anlaşılmasını sağlamak ve bu sayede mezunların ve öğrencilerin istihdamını ve hareketliliğini arttırmak amacıyla Europass (Avrupa Pasaportu) oluşturulmuştur. Europass, kullanıcıların yeterlilik ve yetkinliklerini Avrupa ülkelerinde, açık ve kolay bir şekilde anlatabilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz staj yaptıkları kurum ve okul tarafından verilen sertifikalarada sahip olacaklardır.

 

06-12-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.