BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik'i Makamında Ziyaret Etti

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik'i Makamında Ziyaret Etti

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "LOOK! For a BetterPlace" isimli Erasmus+ KA229-Okullar Arası Değişim Ortaklıkları projesi kapsamında gerçekleştirildiği Almanya hareketliliği sonrası İl Milli Eğitim Müdürümüz  Ramazan Çelik'i makamında ziyaret edildi.  2019-2021 yılları arasında  Almanya, Türkiye, Hollanda, İtalya ve Danimarka olmak üzere toplam 5 hareketliliğin gerçekleştirileceği projenin ilk hareketliliği 3-9 Kasım 2019 tarihleri arasında Weiden/ Almanya'da gerçekleştirildi. Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda 2030 yılına kadar gerçekleştirilmesi planlanan 17 temel hedef projemizin ana konusunu oluşturmaktadır. 14-17 yaş grubu öğrencilerin gözüyle bu 17 temel hedefin nasıl gerçekleştirileceği konusunda değişik fikir ve yaklaşımlar bu hareketliliklerde ele alınmıştır.Nitelikli Eğitim, Cinsiyet Eşitliği, Sorumlu Üretim ve Tüketim  temel hedeflerinin ele alındığı hareketlilikte  gençlerin gözüyle bu hedeflerin nasıl gerçekleştirileceğine dair örnekler ve ürünler ortaya çıkarılmıştır. Toplamda 60 öğrencinin katıldığı hareketlilikte, öğrencilerin sosyal ve dil becerilerinin geliştirilmesi, çözüm üretebilme yeteneklerinin  arttırılması, dijital teknolojiyi kullanabilmesi ve güncel değişim ve etkileşimleri takip edebilmeleri hedeflenmiş ve gerçekleştirilmiştir. Yapılan her hareketlilikte bu 17 temel hedeften birkaçı ele alınıp proje çalışmaları kapsamında değerlendirilmektedir. Bu bağlamda okulumuzdan öğrencilerimiz Melih YURTTUTAN, Sevgi Ceren KAYA, Sedat ÖZTÜRK, Atanur ALTINEL, Emirhan DÜZGÜN, Ezgi ESEN ve öğretmenlerimizMustafa BALCI, Ali Oktay UYGUN olmak üzere 8 kişilik bir proje ekibi ilk hareketliliği gerçekleştirdi.  İkinci hareketlilik 15-21 Mart 2020 Tarihleri arasında Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İdaresine ve Öğrencilerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

22-11-201922-11-201922-11-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.