BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu

      Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 2013 yılında kurulan Robot Kulübü, son katıldığı Özel Bursa Kültür Okulları “ROBOLOTION 18” Robot Yarışması’nda Mini Sumo kategorisinde Türkiye birincisi olarak büyük bir başarı elde etti. Okulumuz, daha önce de bu alanda çeşitli dereceler elde etmişti. Okulun bu başarısı ile beraber elde ettiği toplam Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük derecelerinin sayısı 16’ya yükselmiş oldu.

      Yarışmaya Türkiye genelinde farklı kurumlardan ve bireysel olarak 120 robot katılım sağladı. Okulumuz, sınırlı bütçe ve imkânlar ile Üniversite Robot Kulüpleri, Özel Kolejler ve Köklü Meslek Liselerini “TURGUTREİS” isimli robot ile yenmeyi başardı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan Robot Yarışması’nda elde ettikleri birincilik dolayısıyla Okul Müdürümüz Yücel Gürsoy’u, Robot Kulübü Danışman Öğretmenlerini ve Robot Kulübü Öğrencilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

03-05-201803-05-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.