BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uluslararası Robot Yarışmasının 1.´si, 2.´si ve 3.´sü Olarak Başarıyı Gelenekselleştirdiler.

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uluslararası Robot Yarışmasının 1.´si, 2.´si ve 3.´sü Olarak Başarıyı Gelenekselleştirdiler.

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor.

 

    Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; MEB 9. Uluslararası Robot Yarışmasında “Mini Sumo” kategorisinde aynı anda; Türkiye 1.liği, Türkiye 2.liği ve Türkiye 3. lüğünü alarak yarışmadaki tüm ödülleri topladı.

 

   Açılış törenine Milli Eğitim Bakanımız Prof Dr. Nabi AVCI’nın katıldığı ve “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı” konulu 9. Uluslararası Robot Yarışması, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü Hasan Mevsuf Spor Salonu’nda yapıldı. Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs, İran ve Kırgızistan’dan; 271’i üniversite, 1212’si orta öğretim öğrencisi olmak üzere toplam 1483 öğrenci katılarak, yarışmalarda ter döktüler.

   “Çanakkale Geçilmez” teması ile “Ahican barış için nöbette” sloganıyla gerçekleştirilen bu yılki yarışmaya; temalı, çizgi izleyen, sumo, mini sumo, robotino ve serbest olmak üzere 6 kategoride toplamda 1571 robot katıldı. 

    Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü geçen yıl “Atakan” isimli robot ile Türkiye şampiyonu olduğu yarışmaların bu seneki ayağında çok daha büyük bir başarıya daha imza attı. Bu yıl düzenlenen Robot Yarışmasında “mini sumo robot” kategorisinde 396 mini sumo robotun arasından Türkiye 1.si, Türkiye 2.si ve Türkiye 3.sü olarak tüm ödülleri aldı. 

     Ayrıca bu sene ilk defa verilen centilmenlik (fair-play) ödülü, başta Zafer GÜNER isimli öğrencimiz olmak üzere, tüm ekibin gerek hakemlere karşı gerekse diğer yarışmacı öğrencilere karşı sergilemiş olduğu iyi diyaloglar neticesinde ekibimize verildi.

 

     İlimizi; danışman öğretmenler Harun YILDIRIM, Volkan CAN ve İsmet ÖZ ile Robot Kulübü öğrencileri Gökhan AKSOY, Mehmet CENGİZ, Onur ŞANLI, Zafer GÜNER, İzzetcan ÜNAL, Muhammet TAŞ, Orhan ÜZÜLMEZ, Sabri KARAAĞAÇ, Namık Kemal YILMAZ, Samet TİFTİK, Fatih DEMİRKAN’ın temsil ettiği yarışmada, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Barbaros” isimli robotu Türkiye 1.si, “Atakan” isimli robotu Türkiye 2.si, “Turgut Reis” isimli robot ise Türkiye 3.sü oldu.

 

       Okul Müdürü Yücel GÜRSOY, yarışma dönüşünde yaptığı kısa açıklamada; “Geçen yıl 8. kez düzenlenen Uluslararası Robot Yarışmasında Türkiye 1. olduklarını, bu yılda geleneği bozmadan ve çıtayı daha yukarılara yükselterek,  tüm ödülleri almak suretiyle, başarıyı sürekli hale getirdiklerini” söyledi. Yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmenleri başarılarından dolayı kutlayarak emeği geçenlere ve özellikle kendilerine destek veren başta işadamı Turgut Özen’e, Arslan Alüminyum ile Bilecik Belediye’sine teşekkür etti.

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.