BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden “Mini Sumo” Robot Yarışmasında Bir Başarı Daha Geldi.

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden “Mini Sumo” Robot Yarışmasında Bir Başarı Daha Geldi.

 

 

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Mini Sumo Robot Yarışmasında Bir Başarı Daha Geldi.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Mini Sumo Robot Yarışmasında Bir Başarı Daha Geldi.Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Mini Sumo Robot Yarışmasında Bir Başarı Daha Geldi.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ)  Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen yarışmaya katılan Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “ÖZER” isimli robot ile 1.lik ve “ARSLAN” isimli robot ile 3.lük elde etti. Yarışmaya Türkiye genelindeki üniversite, özel kolej ve meslek liseleri robot kulüplerinden toplam 178 mini sumo robot katıldı.

Mini sumo robot yarışmasında dereceye giren öğrenciler; Okul Müdürü Yücel GÜRSOY, danışman öğretmenler Harun Yıldırım, Volkan Can ve İsmet ÖZ ile birlikte Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK’ı ziyaret ederek katıldıkları yarışma hakkında bilgi verdiler.

Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK; öğretmen, öğrenci ve destek olan sanayicilerimize teşekkür etti ve mesleki eğitimin önemine dikkat çekerek; “Mesleki eğitimin memleketimiz için ne kadar önemli olduğunu hep beraber görüyoruz. Tüketen değil üreten bir toplum olmamız, satın alan değil tasarlayan, üreten ve satan bir sanayimizin olması gerekiyor. Bu yolda emin adımlarla ilerleyen gençlerimizi ve destek olan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bilecik halkına da buradan sesleniyorum, gördüğünüz gibi meslek liselerimizde en üst düzeyde eğitim veriliyor ve başarılar da ardı ardına geliyor. Ülkemizde doktora, mühendise ihtiyaç olduğu gibi her alanda teknisyene, teknikere ihtiyacımız var. Mesleki eğitimi tekrar ön plana çıkarıp, tamamen kendimize ait olan ürünleri yapıp, satıyor olmamız lazım” dedi.

Okul Müdürü Yücel GÜRSOY’da yaptığı açıklamada;” YTÜ Davutpaşa Kampusu Kültür ve Kongre Merkezi´nde, Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından ikinci kez düzenlenen "Yıldız savaşları" robot yarışmasında, geçen sene 2.lik ve 4.lük elde ettiklerini, bu sene ise 1.ve 3.olarak başarılarını devam ettirdiklerini” belirtti.

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü ´Mini Sumo´ kategorisinde 6 robotla danışman öğretmenler Harun Yıldırım, Volkan Can ve İsmet ÖZ ile öğrenciler Zafer GÜNER, İzzetcan ÜNAL, Sabri KARAAĞAÇ, Muhammet TAŞ, Orhan ÜZÜLMEZ, Namık Kemal YILMAZ ve Samet TİFTİK’in yer aldığı ekip katıldı.

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü, geçen sene Eskişehir’de yapılan MEB 8. Uluslararası Robot Yarışması´nda mini sumo kategorisinde ATAKAN isimli robotla Türkiye 1.liğini elde etme başarısını göstermişti.

Okul yönetimi bu sene olduğu gibi geçmiş yıllarda da robot kulübüne büyük destek sağlayan Sn. Turgut ÖZEN’e, robotun mekanik üretiminde destek olan ARSLAN ALÜMİNYUM A.Ş ve REHAU A.Ş fabrikalarına, ulaşım ve konaklama desteği sağlayan BİLECİK BELEDİYESİ’ne teşekkürlerini iletti.

 

Milli Eğitim Müdürlüğündeki ziyaret sonunda katılımcı öğretmen ve öğrencilere teşekkür belgesi verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile ziyaret son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.