BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Protokol İmzaladı

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü Protokol İmzaladı

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü Protokol İmzaladıBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü Protokol İmzaladıBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü Protokol İmzaladıBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü Protokol İmzaladıBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü Protokol İmzaladıBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü Protokol İmzaladı

 

    İlimiz okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimize sporu tanıtmak spor kültürünü aşılamak, aynı zamanda okullarımızda gençlik ve spor etkinliklerini yaygınlaştırmak, geliştirmek, öğrencilerimizin serbest zamanlarını kültürel ve sportif etkinliklerle geçirmelerini sağlamak amacıyla, tüm okullarımızın katılımını sağlayarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait spor tesislerini en verimli şekilde kullanmak amacı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

   Düzenlenen protokol imza törenine; Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi DOYUK ve Müdürlüklerin ilgili Şube Müdürleri katıldı. İmza töreninde konuşan İl Müdürü DOYUK konuşmasında; Ülkemizde ve İlimizde mevcut lisanslı sporcu sayılarından bahsederek, yıllar bazında baktığımızda her geçen yıl sayının arttığını ve bunun memnuniyet verici bir gelişme olduğunu söyledi. Bu bağlamda hedeflerinin; Çocuk ve genç nüfusuna sahip olan ülkemizde lisanslı sporcu sayılarının daha da arttırılması aynı zamanda okul sporlarımızın, federasyon ve il faaliyetlerimizin çoğaltılarak uluslar arası başarılara ulaşmak olduğunu belirtti.

   Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ise konuşmasında; “Öğrencilerimizin sadece akademik başarısının yanında aynı zamanda sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlerle de gündeme gelmelerini önemsiyoruz. Malumunuz, 150 öğretmenimize bu hafta içinde üç gün boyunca TÜBİTAK aracılığı ile proje hazırlama eğitimi verdik ve sertifikalrını takdim ettik. Aynı zamanda dün yine Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İstanbul’da açılan İnovasyon Fuarına katıldık. Yine müzik öğretmenlerimizle toplantı yaptık ve okullarda öğrencilerimize yönelik egzersiz faaliyetlerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bütün bunlar öğrencilerimizin akademik çalışmalarının yanında sosyal faaliyetler vasıtasıyla kendilerini geliştirme, yetiştirme yönünde onlara katkı sağlamak amacıyla yapılıyor. Bugün burada da; iki müdürlük olarak, karşılıklı salonlarımızın ortak kullanımı ve aynı zamanda açılacak kurslarımızın birlikte planlanması amacıyla bir aradayız. Hedefimiz öğrencilerimizin mevcut imkânlardan en üst sevide yararlanmaları dolayısı ile bu salonlarımızdan faydalanma oranını artırmaktadır.” Dedi.

 

  Protokol imza törenine katılan basın mensuplarına yerel ve ulusal bazda seslerini duyurmaya yardımcı oldukları için de özellikle teşekkür eden ALTINKAYNAK; atılan imzalar vesilesi ile, emeği geçen herkese teşekkür ederken, başta sporcu öğrencilerimize, İlimize, Ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.” Dedi. Protokol imzalama töreni, karşılıklı imzaların atılması ve iyi dilek temennilerin belirtilmesi ile son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.