BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Milli Eğitimden Yenilik ve Dönüşüm Hareketi

Bilecik Milli Eğitimden Yenilik ve Dönüşüm Hareketi

Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 (KA2) Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında yenilik ve iyi uygulama değişimi için işbirliğine yönelik olarak Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hazırlanan "Innovation And Transformation In Education-Eğitimde Yenilik ve Dönüşüm" adlı proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunarak 103.200,00 Euro tutarında hibe almaya hak kazanmıştır.

 Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilecek olan projede Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bozüyük Meslek Yüksek Okulu, Polonya'dan Gmina Mikolow adlı eğitim otoritesi ve Slaski Üniversitesi, Letonya'dan Daugavpils Pilsetas Izglitibas Parvalde  adlı eğitim otoritesi ve Daugavpils Üniversitesi, İtalya'dan Comune Di Santeramo In Colle adlı eğitim otoritesi ve Bari Aldo Moro Üniversitesi de ortak olarak yer almaktadır.

 24 ay sürecek olan proje kapsamında, 2023 Eğitim Vizyonu ışığında eğitim öğretimde yenilik ve dönüşüme yönelik öğrenci merkezli eğitim, yenilikçi ve interaktif eğitim öğretim yöntem ve teknikleri, eğitim öğretim ortamında kullanılabilecek çeşitli web araçları, 21. yüzyıl becerileri ve yeterlilikleri, EBA ve benzeri çevrimiçi eğitim öğretim içeriği sunan platformlar, beceri temelli değerlendirme ve eTwinning platformu konularında ortak çalışmalar gerçekleştirilecektir.

 Proje faaliyetleri çerçevesinde öğrencilere, öğrenci velilerine ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine yönelik seminerler, çevrimiçi toplantılar, atölye çalışmaları, çalıştaylar, konferanslar vb. etkinlikler düzenlenerek eğitim öğretimde yenilik ve dönüşüm konusunda farkındalık oluşturulması ve eğitimin niteliğinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

26-09-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.