BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Sosyal Etkinlikler Projesinin İmzaları Atıldı.

Bilecik Sosyal Etkinlikler Projesinin İmzaları Atıldı.

 

     Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Girişimcilik Haftası ve Dünya Kadınlar Gününe yönelik olarak hazırlanan projenin protokolü imzalandı.

     Protokol İmza törenine; Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK, Ticaret Sanayi Odasını Temsilen Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya ESEL, Başkan Yardımcısı Mualla YELKEN, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği Başkanı Celali YILMAZ katıldı.

     Müdürlüğümüzde düzenlenen protokol töreninde konuşan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK; “Bizim işimiz eğitim ve aynı zamanda öğrencilerimizi bir üst öğrenime ve iş hayatına hazırlamak. Eğitimde kaliteyi artırmak istiyoruz, bu bağlamda da girişimcilik ve inovasyona önem vermek bizlerin görevi diye düşünüyorum. Bunun içinde, bu konuda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak kadın girişimcilerimizin başarı hikâyelerini “Girişimcilik Haftası ve Dünya Kadınlar Günü” sebebiyle ön plana çıkartmak istedik. Çalışmamızın özellikle kız öğrencilerimize yönelik bir proje olmasını istedik ve işbirliğine gittik. Bu protokole destek veren, Bilecik Ticaret Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu ile Başkanı Hülya ESEL Hanıma, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneğine ve Başkanı Celali YILMAZ Beye teşekkür ederek hayırlı olsun diyorum. Bu konuda bizimle işbirliği yapan paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.Bu işbirliğinin devamı da bizim için çok önemli. Sayın Bakanımızın toplantılarda söylediği gibi, sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak faaliyetlerimizi düzenlememiz noktasında da bu bizim faaliyetlerimizden biri olacak. Ayrıca basın mensuplarımıza da bizi Bilecik halkı ile buluşturdukları için teşekkür ediyorum” dedi.

     Ticaret Sanayi Odasını temsilen Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya ESEL ise; “bu ilk etkinliğimiz Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte. İnşallah ileride birçok faydalı etkinlikte paydaş olacağız. Bizim için gençlerimizin eğitimi, özellikle kadınlarımızın kızlarımızın eğitim alması çok önemli. Güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

    Son olarak, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği Başkanı Celali YILMAZ konuşmasında; “yeni kurulan bir dernek olarak bu projenin ilk olması ve aynı zamanda Milli Eğitim Camiasının bir personeli olması sebebiyle heyecanlı olduğunu, girişimcilik ruhunu geliştirmek açısından önemli bir uygulama olacağını temenni ediyorum” dedi.

 

     İmza töreni proje paydaşlarının protokolleri imzalaması ile son buldu. 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.