BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik, Ülke Çapında "Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi" Almaya Hak Kazanan Tek Okula Sahip Oldu

Bilecik, Ülke Çapında

   

   Konu hakkında bilgi veren Müdürlüğümüz Ar-Ge Birim Sorumlusu Mustafa KAN; “Son başvuru tarihi 14 Mayıs 2015 olan Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi kapsamındaki başvuruların değerlendirilmesi tamamlandı. Türk Ulusal Ajansına sunulan 7 Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesi başvurusundan 3’ü uygunluk kontrolü kriterlerini karşılayarak içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en iki ayrı uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirme süreci sonucunda da okulumuz Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Akreditasyon belgesi almaya hak kazanmıştır” dedi.

   İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK; ” Akreditasyon Belgesi alan okulumuzu kutlarken, bunun o kadar da kolay olmadığını belirtmek isterim. Başvuran kurum için ‘2007-2013 Hayatboyu Öğrenme Programı Programı kapsamında en az üç Mesleki Eğitim Hareketlilik projesi tamamlamış olmalı ve son üç projenin bütçe kullanma oranı en az %80 olmalıdır’ başvuru kriteri dahi, daha başvuru aşamasında bile pek çok kurumun gözünü korkutur türdendi. Yaklaşık iki aylık bir süreçte okulları ve öğrencilerine daha farklı eğitim imkânları sağlamak için çalışan okulumuzun proje ekibi, bu başarıyla 5 yıl boyunca Avrupa Komisyonu tarafından tanınma, 5 yılda toplam 400.000 Avroyu bulan bir proje bütçesini kullanma ve her yıl 60 ın üstünde öğrencisini yurtdışında staj yapma ve öğretmenlerin de eğitim almaya gönderme fırsatını okullarına kazandırmışlardır ve bu konuda tüm Türkiye ‘ye örnek olmuşlardır.

  2015 Yılı başvuru döneminde Ülkemizdeki Avrupa çapında tek Akredite Kurum olmayı başaran Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yöneticilerini, Proje koordinatörü Tuncay ÇETİN’i, hazırlanan formun İngilizce çevirilerini yapan öğretmenler Hicran ÖCRÜM ve Özgür GÜLDOĞAN’ı, hazırlanan forma rehberlik eden Müdürlüğüm Proje ekibine teşekkür ederim.” dedi.

 

   Sonuç bildirimi haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

http://www.ua.gov.tr/kurumsal/haberler/2015/09/30/2015-yılı-erasmus-mesleki-eğitim-hareketlilik-akreditasyon-belgesi-başvuru-sonuçları

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.