BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR Emekli Öğretmenler Onuruna Yemek Verdi.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYİR Emekli Öğretmenler Onuruna Yemek Verdi.

 

            24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle emekli olan öğretmenler onuruna bir yemek verildi.

 

          Vali Ahmet Hamdi NAYİR ve eşi Münevver NAYİR tarafından Polisevinde düzenlenen yemeğe, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer KOÇ ve eşi emekli öğretmen Nesrin KOÇ, Vali Yardımcıları Mehmet TAŞDÖĞEN, Hıdır KAHVECİ, Halil İbrahim ACIR ve Mustafa GÜNEY, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Emre AKPINAR ve Coşkun BAKIRTAŞ, Şube Müdürleri Yusuf KÖROĞLU, Turan İPŞİROĞLU, Erdoğan KABA, İbrahim Barış KALIN, Ahmet KARA ile emekli öğretmenler katıldı. 

 

            Her meslekten emekli olunabileceğini ama öğretmenlikten emekli olunamayacağını ifade eden Vali NAYİR, öğretmenliğin bir ömür boyu sürdüğünü söyledi.
           Memuriyetten emekli olmuş ama öğretmenliği halen devam eden tecrübeli büyükler ile bir arada olup bir yemeği birlikte paylaşmayı istediklerini belirten Vali NAYİR şöyle konuştu: 

 

       "Eğitim zorlu, kutsal ve meşakkatli bir görev. Ama sonuçlarına bakıldığında eğitim doyumu ve tatmini en yüksek görev. Sizler de bunu yetiştirdiğiniz öğrencilerinizde mutlaka birebir hissediyorsunuzdur. Ben sizleri şanslı olarak görüyorum. Eğitime hizmet etmiş, hizmet erleri olarak, hayatınızın önemli bir kısmını bu işe harcamış kişiler olduğunuzu düşünüyor ve sizlere gıpta ediyorum. Keşke herkes aynı yoldan geçip, birilerinin hayatına, birilerinin geleceğine yön veren, doğruluğu, dürüstlüğü, çalışkanlığı, güzel huyları gösterecek kişiler olarak öğretmenlik mesleğinden bir parça istifadesi olsaydı."

 

           Emekli öğretmenler adına Kadir ÇINAR’da öğretmenliğin insanlar üzerinde derin izler bıraktığını ve unutulmayacak anılarla dolu bir meslek olduğunu ifade ederek, yaşadığı anılarını paylaştı.

 

           İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Hüseyin ÇELİK’ de beş meclis üyesinin emekli öğretmen olduğunu,  24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle emekli öğretmenleri bir araya getirdiği için Vali NAYİR’a teşekkür etti.


Emekli Öğretmenlere Onur YemeğiEmekli Öğretmenlere Onur YemeğiEmekli Öğretmenlere Onur YemeğiEmekli Öğretmenlere Onur YemeğiEmekli Öğretmenlere Onur Yemeği

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.