BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik'in Kokusu Tüm Alanya'yı Sardı

Bilecik'in Kokusu Tüm Alanya'yı Sardı

Şehirler ve Kokular Alanya 2019 Alanya Bilecik koktu. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Anaokulu öğretmenlerinden Zeliha Gür, e-Twinning projesi kapsamında yapmış olduğu projede her ili temsilen bir okul kendi şehrinin tarihi ve kültürel özelliklerinin harmanlandığı temsili eşya ve yiyeceklerle 25-26-27 Ekim 2019 tarihlerinde Alanya'da Bilecik 'i  tanıttı.

İlimizi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Anaokulu Öğretmenlerinden Zeliha Gür ve öğrencilerinden Miray Elisa Taşcan ve Oğuz Mete Gür temsil ettiler.

Proje kapsamında her ilin toprağı ile Türkiye ağacı ekimi, çocukların hazırlandığı origami turna kuşu ile barış ağacı, kültürel danslar ve oyunlar yer aldı. Bilecik standı, kıymetli protokol üyeleri Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er tarafında beğeniyle karşılandı. Diğer illerden gelen öğrenci, öğretmen ve Alanya halkının Bilecik kültürüne, Lefke bezi ürünlerine, ayva kokusuna ve lezzetli ikramlıkları boza, ayva lokumu ve Pazaryeri helvasına yoğun ilgi gösterdi.

Her ilimize yanlarında götürebilmeleri için  Bilecik kültür ve lezzetlerinden oluşan hediye paketleri takdim edildi. Okul Müdürü Fatoş Karaca Beler; "projenin gerçekleşmesinde katkı sağlayan değerli velilerimize, kıymetli öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkürü borç bilirken her zaman çalışmalarımızda yanımızda olup bize güç katan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik'e teşekkürlerimizi arz ederiz. "Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik'te çalışmalarından dolayı Öğretmen ve Öğrencilere teşekkür etti.

 

01-11-201901-11-201901-11-201901-11-201901-11-2019

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.