BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik´te Kütüphane Haftası Kitap Okuma Etkinliği İle Başladı.

Bilecik´te Kütüphane Haftası Kitap Okuma Etkinliği İle Başladı.

31-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

 

  Bilecik Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlik öncesi protokol üyeleri ve katılımcılar, “Ağaçlar Kitap Açtı” projesi kapsamında 15 dakikalık kitap okuma etkinliğine katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden programa Bilecik Vali Yardımcısı Vali Yardımcısı Abdulmuttalip Akdemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim YAĞCI, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş ile öğrenciler katıldı.

    Açılış konuşması yapan Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdüresi Pınar DENGİZ, Kütüphane Haftasının öneminden bahsetti. Halkın kitap ve kütüphaneye ilgisini arttırmayı amaçladıklarını anlatan DENGİZ, "Okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık oluşturmak için geleneksel olarak her yıl kütüphane haftası kütüphane haftası kapsamında tekrarladığımız ´81 İlde Kitap Okuyoruz´ etkinliğini ilimiz Hayme Ana Mesleki ve Teknik Lisesi ile birlikte ‘Ağaçlar Kitap Açtı’ isimli proje kapsamında gerçekleştirdik.

    Kütüphane, kitap ve okumak, bu üç kavram hep yan yana anılır. Kitap ve kütüphane okuma eylemini gerçekleştirmek için kullanılır. O zaman asıl olan okumaktır. Kısaca okumak hayattır. Halk kütüphanelerimiz gelişmekte çağa ayak uydurmakta, yenilenmektedir. Kütüphanemizde 2015 yılında yapılan güçlendirme işi sonrası günün gereklerine uygun modern ihtiyaca cevap verebilen yenilik ve değişimi ön planda tutan mesleğimize yönelik tüm teknolojileri kullanan örnek bir halk kütüphanesine dönüştürmek için çalıştık.

   Tüm bu çalışmalarımız Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından bu yılın en iyi teknolojiyi kullanan kütüphane ödülünü kütüphanemizin alması ile taçlandı. Bu ödül bize hayata tutunan kütüphane olmak yolunda doğru adımlarla ilerlediğimizi göstermiştir. Bundan sonra da tüm çalışmalarımızda daha da çok hayata dokunmak ve daha çok hayata tutunmak için şüphesiz gayret içinde olacağız" dedi.

   Konuşmanın sonunda program, Sıra Dışı Okurlar Belgeseli sunumu, Osmangazi Ortaokulu Öğrencilerİ tarafından okunan şiir sunumu ve 6. Masal Anlatma Yarışması Birincisi Ahmet Eren AŞICI tarafından masal sunumu ile devam etti. Program, ödül töreni ve Yeni Kitaplar sergisinin gezilmesinin ardından son buldu.  

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.