BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilgi Evi Protokolü İmzalandı

Bilgi Evi Protokolü İmzalandı

   Bilecik Belediyesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokol ile Bilecik’te önemli işlevler gören ve bilgisayar alanında şu ana kadar 60 kursiyere sertifika veren Bilecik Belediyesi Bilgi Evi’nin işlevleri ve faaliyetleri genişletildi.

   Daha önceleri, Bilecik Belediyesi, Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği ve  Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen ’’Bilgisayar Kullanımı’’ kursları ve diğer aktiviteler, gerçekleştirilen protokol ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’ndeki yerinde devam edecek.

   Bilecik Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirilen protokol töreninde; Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, hazırlanan protokolü imzaladı.

   Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği Üyesi Mine Geyik’in de hazır bulunduğu protokol hakkında konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik’te üç güzide kurum arasında güzel ve anlamlı bir çalışmanın yapıldığın belirterek, şunları söyledi:

   ”Bilecik’imizde yine güzel bir çalışmayı daha gerçekleştirmek için bir araya geldik. Biz daha önce Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneğimiz işbirliğinde Bilgi Evi Projesi´ni başlatmıştık. Seven Çarşısı´nın olduğu bölgedeki yerimizde 5 dönem boyunca bilgisayar alanında eğitimler verildi ve 60 öğrencimiz buradan sertifika sahibi oldu.

    Ama Seven Çarşı’sının önümüzdeki günlerde yıkılacak olması sebebiyle bir mekan ihtiyacı ortaya çıktı. Aynı zamanda bu proje için yeni ve büyük bir mekanın ihtiyacı ortaya çıktı. Bu düşüncemizi Sayın Rektörümüze aktardığımızda, kendileri bu projeye katkı sunmak istediklerini ve Sürekli Eğitim Merkezi’ni tahsis etmek istediler. Böylece bu yeni mekanda sadece kurslar değil adeta 24 saat açık olabilecek ve eğitimin birçok alanında faaliyetlerin yapılabilmesini amaçlıyoruz.

    Ben bu anlamda bizlere bu desteği veren mekanı tahsis eden Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Baştan beri bizimle çalışan ve çalışmakla bizlerin memnuniyet duyduğu Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Altınkaynak ve camiasına teşekkür ediyorum. Diğer yandan projenin en başından beri olan ve bakanlığımıza bu projeyi sunan ve meydana gelmesinde emeği olan İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği yöneticilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu protokol ile daha etkin ve daha verimli bir eğitim faaliyetinin imzasını atmış oluruz” ifadelerini kullandı.

    Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş da, Üniversite olarak,  eğitim alanında gerçekleştirilen güzel ve faydalı bir projeye katkı sunma fırsatı buldukları için duyduğu memnuniyeti belirterek, ”Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında önceden beri devam eden bir projeye bundan sonra dahil olduk. Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu güzel çalışmasına mekan tahsis ederek, eğitime bu şekilde katkı sunmaya çalıştık. Bu projenin daha güzel ve iyi sonuçlar alınması için bundan sonra da üzerimize düşenleri yapmaya hazırız” dedi.

    Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ise Bilecik’te önemli 3 kurum arasında imzalanan protokolün önemine değinerek, ”Böyle güzel ve anlamlı bir projenin paydaşı olduğumuz için bizler de son derece mutlu ve memnunuz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, projede eğitmen ve öğretmenlerin temini ve onlara ödenecek ücretler ile sertifikaların sunulması noktasında katkı sunmaya çalışıyoruz. Burada sadece gençlerimiz ve öğrencilerimize değil yetişkinlere yönelik de sertifikalar hazırlanıyor. Bir de bu protokol ile şöyle bir güzelliği ortaya koymuş oluyoruz. Bilecik’teki üç güzide kurum ve bir derneğin birlikte iş yapabilme becerisini ortaya koyması önemli. İnşallah bu Bilecik’in tamamına örnek olacak bir proje olur. Ben destek sunan bütün paydaş temsilcilerine teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu. 

    Konuşmaların ardından hazırlanan protokol, paydaşlar tarafından imzalandı.

 

 23-06-201623-06-201623-06-201623-06-201623-06-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.