BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bilinçli Çocuk Güvenli Gençlik” Projesi Kapsamında “Kitap okuma” Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Verildi.

“Bilinçli Çocuk Güvenli Gençlik” Projesi Kapsamında “Kitap okuma” Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Verildi.

    Bilecik İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan ödül törenine, Bilecik İl Emniyet Müdürü Eyüp ÖZÜDOĞRU, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer ERDOĞAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin TOPSOY katıldı.

    Ödül töreni öncesi yaptıkları proje hakkında bilgi veren Bilecik İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Erdoğan, 01-Haziran- 31 Kasım 2014 tarihleri arasında 6 ay süresince uygulanan "Kitap Okuma Yarışması" Proje ortağımız İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm ortaokullarda eğitim gören gönüllü katılımcı öğrencilerin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı İl Halk Kütüphanesinde projeye katılarak almış oldukları kitapları okumuşlardır. Okudukları kitapların özetlerini çıkararak İl Halk Kütüphanesine teslim etmişlerdir. İl Halk Kütüphanesi başvuru, uygulama ve sonuç aşamasında birebir görev alarak projemize destek sağlamışlardır. Okumak bizim hem inancımızda, hem tarihimizde, hem de kültürümüzde vardır.  O zaman bizlere düşen görev bu alışkanlığı teşvik etmek, yeniden insanımızı okuyan bireyler haline getirmektir. İl Merkezinde bulunan tüm ortaokul öğrencilerine yönelik olarak altı ay boyunca kayıtlı olarak en çok kitap okuyarak dereceye giren öğrencilerimize teşekkür ediyoruz." dedi.

    Konuşmanın ardından, kitap okuma yarışmamızda 105 kitap okuyarak 1’inci olan Edebali Ortaokulu öğrencisi Ahmet Enes Özen´e, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru dizüstü bilgisayarı hediye etti. Yarışmada 57 kitap okuyarak ikinci olan Edebali Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Can Turan´a, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak tablet hediye etti. 36 kitap okuyarak yarışmada 3’üncü olan Malhun Hatun Ortaokulu öğrencisi Egemen Kabadayı’ya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy 26 Jant Dağ Bisikleti ve koruyucu ekipmanını hediye etti.

 

    Hediye verme töreninin ardından Emniyet Müdürü Yardımcısı Zafer Erdoğan, Proje Ortaklarına ve katılımcılara teşekkür ederek tören sona erdi.


BİLİNÇLİ ÇOCUK GÜVENLİ GENÇLİKBİLİNÇLİ ÇOCUK GÜVENLİ GENÇLİKBİLİNÇLİ ÇOCUK GÜVENLİ GENÇLİKBİLİNÇLİ ÇOCUK GÜVENLİ GENÇLİKBİLİNÇLİ ÇOCUK GÜVENLİ GENÇLİKBİLİNÇLİ ÇOCUK GÜVENLİ GENÇLİKBİLİNÇLİ ÇOCUK GÜVENLİ GENÇLİK

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.