BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bir Oyuncak Bin Umut" Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.Bir Oyuncak Bin Umut Projesi Minikleri Buluşturdu.

 

"Bir Oyuncak Bir Umut Projesi" kapanış töreni görülmeye değerdi.

Kasım 2014 ayında imzalanan protokolle Bilecik İlinde toplanan 100 koli oyuncağı ihtiyaç sahibi çocuklarımıza teslim etmek üzere bir kapanış programı düzenlendi. Programa Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY, Belediye Başkanı Selim YAĞCI, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Okul ve Kurum Müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Törende bir açılış konuşması yapan Bilecik Anaokulu Müdüresi Müge ÜSTÜNBAŞ;" Okulumuz, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü bu proje ile oyuncağı olmayan çocuklarımıza oyuncak ulaştırmak, onları bir nebze olsun sevindirmek ve en önemlisi geleceğin büyükleri olacak çocuklarımıza yardımlaşma kültürünü aşılamaktır" dedi.

Daha sonra Belediye Başkanı Selim YAĞCI kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında; projenin çok önemli bir proje olduğunu ve Belediye olarak yapılabileceklerin en iyisini yaparak destek olduklarını belirtti. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza her türlü yardımı katkıyı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Son olarak söz alan Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY konuşmasında; "bir çok proje için bir araya geliyoruz fakat bu proje benim için çok önemli. Çünkü, araştırmalara göre insanların kişiliği 0-7 yaş arasında biçimleniyormuş. Bu çocukların bulunduğu çağda yani. Toplanan bu oyuncaklar çok değerli olmayabilir. Benim açımdan değerli olan kısmı, bu çocukların sevdikleri oyuncakları bir başka arkadaşına verebilmesidir. Peygamberimiz diyor ya "sevdiğiniz mallarınızdan verin." Paylaşmayı öğrenen bu nesili çok önemsiyorum. Bu açıdan, projeyi düşünen, hayat geçiren, emeği olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürüne verilen teşekkür hediyelerinin ardından, Bilecik Anaokulu öğrencilerinin Pelitözü Anaokulu öğrencilerine oyuncaklarını hediye etmesi ile program son buldu.

 

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.