BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bölge Mucitler Sergisi Protokol İmza Töreni Yapıldı.

Bölge Mucitler Sergisi Protokol İmza Töreni Yapıldı.

 

     Protokole; Bilecik Millî Eğitim Müdürlüğü, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası, Bilecik TSO Kadın Girişimciler Kurulu ve Bilecik Genç Girişimciler Kurulu, Eskişehir ETO Kadın Girişimciler Kurulu, Eskişehir ESO Genç Girişimciler Kurulu, Kütahya KUTSO Kadın Girişimciler Kurulu, Kütahya KUTSO Genç Girişimciler Kuruluşu imza attı.

     Düzenlenecek olan “Bölge Mucitler Sergisi” ile; bölgemizdeki marka olmuş faydalı model ve patent sahibi kişi ve kuruluşların stand açmalarını sağlayarak kendilerini tanıtmalarına fırsat tanımak, yenilikçilik ve buluşlar ile markalaşma konularında başta öğrencilerimiz olmak üzere halkımızın da aydınlatılarak bu konuda teşvik edilecek bu yönde yapılacak çalışmalara destek vermek ve katılımcı kişi ve kuruluşların birbirleriyle de işbirliği yapabilmelerine imkân tanımak hedeflenmekte.

   Ayrıca; sergiye katılan ve dışarıdan davet edilecek kişi ve kuruluşlar ile bu konularda uzmanlaşmış kişiler, işadamı, işkadınlarının düzenleyeceği panel vasıtasıyla mucit sayısını artırmak dolayısıyla Ülke kalkınmasına destek verilmesi özelde de okullarımızda eğitim öğretim gören öğrencilerimizde bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak, buluş yapmayı teşvik etmek ve bu yolla Ülkemizin teknolojik alandaki çalışmalarına katkıda bulunmak hedeflenmekte.

    Protokol imza töreninde İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, yapılacak olan çalışmaların önemine dikkat çekerek, Ülkemizdeki ar-ge ve yenilikçilik çalışmalarının ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem arz ettiğini ve bu konuda değişik İllerden gelip taşın altını elini koyan sanayici, iş adamları, üniversiteler ve meslek kuruluşlarına ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirttiGlobal Girişimcilik Haftası kapsamında 17 Kasım 2015 Tarihinde “Yerel Mucitler Sergisinin” Eskişehir’de Osman Gazi Üniversitesi Salonunda stantların açılması Ulusal bazda önemli katılımcıların bulunacağı bir panel etkinliği gerçekleştirilecek.

     Bu kapsamda;  Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği Başkanı Celali YILMAZ yaptığı açıklamada; “Benimde buluşum var, yenilikçi ürünüm var diyen kişi veya kuruluşlar bizimle irtibat kurduklarında sergide yer alabilmeleri için kendilerine ücretsiz stant dâhil her türlü kolaylık sağlanacaktır.” dedi.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.