BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bozüyük İMKB Anadolu Lisesinin Düzenlediği Türkiye Geneli 3. Kitap Okuma Yarışması Yapıldı.

Bozüyük İMKB Anadolu Lisesinin Düzenlediği Türkiye Geneli 3. Kitap Okuma Yarışması Yapıldı.

23-05-201623-05-201623-05-201623-05-201623-05-201623-05-2016

 

    Bozüyük İMKB Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 3´ncüsünü düzenlenen Kitap okuma yarışmasına, 43 ilden 171 okuldan 305 öğrenci katıldı.

   Bilecik´teki en büyük ulusal yarışma olan, Bilecik´in tanıtımına da büyük katkı sağlayan ve  Bozüyük İMKB Anadolu Lisesi tarafından organize edilen Liseler Arası Geleneksel 3. Kitap Okuma Yarışması´nın ödül töreni, Bozüyük Belediye Düğün Salonu´nda gerçekleşti. 

   Ödül törenine Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Coşkun Bakırtaş Ve Bektaş Uçkun, Bozüyük Şeyh Edebali Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç Dr. Murat Yurdakul, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik, diğer kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

   Törende kısa bir konuşma yapan Bozüyük Kaymakamı Köksal ŞAKALAR:“Bilecik’te eğitim adına birçok güzel proje gerçekleştiriliyor ancak en önemli proje bu yarışmadır.  Biz, günlük hayatın hengamesinde yaşarken çocuklarımız bilgisayar ve televizyon başında saatlerini harcarken sağ olsunlar hocalarımız böyle bir güzellik düşündüler. Çocuklarımızı, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve bizleri düşünmeye davet ettiler.” dedi.

   İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Halil ÜNAL yaptığı konuşmada, "Yarışmaya katılan bütün öğrenci ve onların bütün danışman öğretmenlerine tek tek ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten önemli olan katılmaktı. Çünkü bu yarışma, kaybedeni olmayan bir yarışmadır." dedi.

    Bu yıl yarışmanın birincisi ve beşincisi aynı okuldan çıktı. Aydın Nazilli Sosyal bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice Tosun’un yarışmaya hazırladığı iki öğrenciden Merve Şadiye Toksöz Türkiye birincisi, Gönül Şahika Saygı Türkiye beşincisi oldu.

    Türkiye İkincisi, Sakarya Serdivan Fatih Anadolu Lisesi’nden Sümeyra Kastanbolu; Türkiye Üçüncüsü, Antalya Kemer Ünal Aysal Anadolu Lisesi’nden Fatma Alaca; Türkiye Dördüncüsü, Ankara Demetevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Zeynep Aydoğan; Türkiye Altıncısı da, Sinop Boyabat Türk Telekom Fen Lisesinden Ünzüle Tüysüz oldu.

    Ödül töreninde, dereceye giren 6 okulun öğrenci ve öğretmenlerine değeri 10 bin TL’yi bulan teknolojik ürünler hediye edildi. 

    Yarışmaya onur konuğu olarak katılan hikâye ve deneme yazarı Rasim Özdenören öğrencilerin sınav olduğu sırada danışman öğretmenleriyle bir söyleşi gerçekleştirdi ve ardından kitaplarını imzaladı.

    İki gün süren yarışma etkinlikleri içinde tiyatro gösterimi, konser, Bilecik-Söğüt tarihi mekânlar gezisi de yer aldı.

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.