BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetimi Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti.

Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetimi Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti.

23-08-2016

   Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf ÖZCAN ve Proje Koordinatörü Tuncay ÇETİN, Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ´u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Mesleki Eğitimden sorumlu Şube Müdürü İbrahim Barış KALIN´da hazır bulundu.

   Okul Müdürü Yusuf ÖZCAN çalışmalarından bahsederek özellikle son dönemde almaya hak kazandıkları "Akreditasyon Belgesi"nden bahsetti. 3 aylık bir çalışma sonucunda Avrupa Birliği Bakanlığı nezdinde Avrupa Komisyonuna sunulan projenin kabul gördüğünü ve bundan sonra Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Türkiye de vereceği belgelerin Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan ve tüm Avrupa da geçerli olarak kabul edildiği tek kurum olarak taltif edildiğini belirtti. Bu manada projenin kabulune kadar emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ettiğini belirtti. Bu onur ile birlikte, Avrupa Komisyonu tarafından Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, önümüzdeki 5 yıl içerisinde yaklaşık olarak 400 bin Euro hibe edileceğini ve ayrıca, her yıl en az 60 öğrenci ve öğretmen yurt dışına eğitim amacıyla gönderileceğini ve tüm masrafları Avrupa Komisyonu tarafından karşılanacağını söyledi.

   Milli Eğitim Müdürü DURMUŞ ise; bu başarının İlimiz için çok güzel bir ekip çalışmasının sonucu olduğunu, birlik ve beraberlik içinde ekip olarak çalışmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

   Ziyaret, Okul Yönetiminin Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ´a akreditasyon belgesinin bir örneğinin takdim edilmesi ile son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.