BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası İle Müdürlüğümüz Arasında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası İle Müdürlüğümüz Arasında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

      13 Temmuz 2017 Perşembe günü Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası arasında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı. İmza Töreni’ne Bozüyük TSO Başkanı Buğra Levent, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halis Çelik, Şube Müdürümüz İbrahim Barış Kalın, Bozüyük TSO Meclis Başkanı M. Doğan TUNÇ ile TSO yetkilileri katıldılar. Bozüyük TSO Başkanı Buğra Levent ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş tarafından imzalanan ve 3 yıl geçerli olacak olan protokol, Valimiz Sayın Tahir Büyükakın’ın olurlarıyla yürürlüğe girmiş oldu.

      Protokolle, ilçemizdeki mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarının makine ve teçhizat ile atölye ve laboratuvarlarının temrinlik malzeme gereksinimlerinin karşılanması yoluyla güçlendirilmesi; sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün okul-sanayi iş birliği ile en üst düzeyde sağlanması amaçlanıyor. Protokol kapsamında, Bozüyük TSO tarafından belirlenen işletmeler, “Muayene, Değerlendirme ve Koordinasyon Kurulu” tarafından belirlenen okul ve kurumlara makine ve teçhizat ile atölye ve laboratuvarlara temrinlik malzeme temin edecekler. Böylece ilçemizdeki mesleki ve teknik eğitim veren okullarımız daha donanımlı hale gelecekler ve sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücünü yetiştirme noktasında daha hızlı mesafe alabilecekler.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, 11 Haziran 2017 Salı günü Bilecik TSO ile imzalanan ve mesleki ve teknik liselerimize büyük katkı sağlaması beklenen iş birliği protokolünü Bozüyük TSO ile de imzalamanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Düzenlenen Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştayı’ndan bu yana okullarımız, Müdürlüğümüz ve sanayi temsilcisi kuruluşlarımızla yapılan protokollere bir yenisini daha eklediklerini kaydetti. Okullarımız ve sanayi sektörlerinin iş birliği ve dayanışmasıyla mesleki eğitimde il ve ilçelerimizin çok daha iyi bir noktaya geleceğini vurgulayan Durmuş, Çalıştay’dan sonra bu iş birliğini geliştirmek için büyük gayret gösterdiklerini dile getirdi. Protokol kapsamında, okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda işletmelerle daha sıkı bir iş birliğinin gerçekleştirileceğine değinen Fazilet Durmuş, böylece nitelikli iş gücü yetiştirme noktasında daha güçlü bir duruma gelineceğinin altını çizdi. İmzalanan protokolün sanayi sektörleri, okullarımız ve tüm Bozüyük için hayırlı olmasını diledi.

13-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.