BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Köşkü´nde Eğitimcilerle İftar

Çankaya Köşkü´nde Eğitimcilerle İftar

   İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Çankaya Köşkü´nde Başbakan Binali YILDIRIM´ın öğretmenler onuruna verdiği iftara katıldı. Göreve yeni başlayan Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet YILMAZ ve Müsteşar Doç. Dr. Yusuf TEKİN ile bir araya gelme fırsatı da buldu.

   19.06.2016 Pazar günü, 81 ilden gelen öğretmen ve İl Milli Eğitim Müdürlerinin katıldığı iftara, Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Arzu KESİCİ ve Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulu Fen Ve Teknoloji Öğretmeni Yusuf İÇEN  de katıldılar.

   İftarda bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, fiziki şartların iyileştirilmesinin şart olduğunu belirterek, eğitimde asıl meselenin dönüp dolaşıp insana, müfredata geldiğine dikkati çekti. "Biz fiziki şartları ne kadar iyileştirirsek iyileştirelim eğitim kalitesini tayin edecek olan siz öğretmenlersiniz" diyen Yıldırım,  gençlerin kullandığı teknolojik ürünlerin bazen onları toplumdan uzaklaştırdığını, yalnızlaştırdığını, onları sanal dünyalara götürdüğünü söyledi. Teknolojik erişim araçlarının gençlerin yetişmesinde bazen olumsuz etki de yapabildiğini ifade eden Başbakan Yıldırım, bu konuda öğretmenlerden dikkatli olmalarını istedi. Sınıftaki her çocuğun özel dünyasına eğilmelerini, onları birey olarak tanımalarını öğretmenlerden istirham eden Yıldırım, şunları kaydetti: "Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu, tek tip insan yetiştiren eğitim sisteminden dolayı başımızın ne kadar ağrıdığını hepiniz biliyorsunuz. Milletçe bunun problemleriyle bugün bile uğraşmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın farklılıklarını lütfen müsamaha, empatiyle karşılayalım. Onların her bir farklılığı Türkiye´nin yeni bir zenginliğidir. Bu noktada sizlerin emeği, gayreti hayati öneme sahiptir. Öğretmenlikte asıl olan sizin rehberliğinizdir. Sizlerden özellikle bekliyoruz ki eğitim dilinizin merkezinde mutlaka ve mutlaka sevgi olsun. Irkçılığın, etnik düşüncenin her türlüsünü peşinen reddeden, insanın saygınlığına ihtimam gösteren nesillerin sevgi diliyle yetiştirileceğine, bunun sizler tarafından başarılacağına yürekten inanıyorum."

 

   Türkiye´nin 81 ilinden gelen yaklaşık 300 öğretmenle bir araya gelen Başbakan Yıldırım, iftar öncesi masaları tek tek gezerek öğretmenlerle tokalaştı, kısa süreli sohbet etti. Yıldırım´ın ilkokul öğretmeni 80 yaşındaki Galip Kumbar da davetliler arasında yer aldı. Davetlilere hitap eden Kumbar, Yıldırım´ın başbakanlık görevini yerine getirmesinden duyduğu gururu ifade etti. 80 yaşında olduğuna dikkati çeken Kumbar, görev verilmesi durumunda yeniden öğretmenlik yapabileceğini ifade etti.

21-06-201621-06-201621-06-201621-06-201621-06-201621-06-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.